PDA

Zobacz pełną wersję : ZAloty?



Theraphos
13-05-2014, 14:31
Od dawna obserwuje u mojego żółwia chyba zaloty.
Podpływa do szyby z fototapetą w której widzi swoje odbicie i przednimi kończynami tak jakgdyby stuka (dość szybko) pazurami. Czy to są zaloty?:D
Pytam poprostu z ciekawości.

AdamEx
13-05-2014, 14:39
Myślę że nie, może go poprostu chce zaatakować, moje tak czasem robią, podpływają do szyby i próbują ugryść swoje odbicie.

Jojek
13-05-2014, 14:47
Tak to jest rodzaj zachowania godowego. Odwraca wyciągnięte przed siebie "dłonie" wierzchem do siebie i szybko potrząsa. http://www.czerwonolicy.waw.pl/znajomi_02.htm#gody

Theraphos
13-05-2014, 15:03
Jest to identyczne jak na tej fotce tylko zamiast tego zółwia po lewej stronie jest szyba:D
http://www.czerwonolicy.waw.pl/images/s3_01.htm
A jest jakis sposób na umilenie mu czasu/tych zachowań:P? Nie chodzi mi o zółwice:P

AdamEx
13-05-2014, 22:58
U mnie takie zachowanie z wyciągniętymi przednimi łapami i potrząsaniem odbywa sie w trakcie bronienia przed drugim, ja to tak zauważyłem. Graptemys tak nie umie, może sie jeszcze nauczy ;-)

krach
13-05-2014, 23:54
mój mały żółwik żółtolicy też tak robi tzn. zazwyczaj jak przyłoże coś do szybki np. długopis on podpływa, odwraca swoje łapki wierzchnią stroną do siebie i łapki te mocno drżą...a jednocześnie tylnie poruszają się tak jak do pływania...śmiesznie to wygląda...ale czemu on tak robi?? nie mam pojęcia...

Ren
14-05-2014, 03:26
moja zolwiczka tez tak czesto robila jak byla mlodsza, reagowala na rozne obiekty, a to czubek dlugopisu, a to pierscionek, a to zeton z czipsow syna... szczegolnie gdy byla mala, miala ok pol roku, myslalam, ze jest samcem:0 ale urosla do takich rozmiarow i dlugosc ogona i krotkie pazury na przednich lapach optuja za tym, ze jest samica, czasem ma jeszcze takie zachowania godowe, ale juz zadko. a to tak smiesznie wygladalo, jak drzaly jej te przednie lapki:)) a wzrok fanatycznie skierowany w jeden punkt:)))
pozdrawiam

MoNa13
15-05-2014, 04:56
A moja gadzina robiła tak gdy położyłam figurkę w kolorze skorupy żółwia. Czy tylko samce robią zaloty? Bo mój okrążał tą figurkę i oderzał szczęką dolną o górnią klapiąc nią. Potem stawał i poruszała przednimi łapkami tak jak na zdjęciu ze strony Jojka. Po jakiś 10 minutach samiec już się nie interesowała obiektem:P Potem miałam drugiego żółwia (samica) ale żółw już nie miał godów, jakby wolał figurkę:-/

42d3e78f26a4b20d412==