PDA

Zobacz pełną wersję : zołw czerownolicy a stepowy



_ona_
20-05-2014, 10:33
mam pytanie czy zołw czerwonolicy to ten ktory potocznie zwany jest wodnym?? i jeszcze przy którym zołwiu jest mniej pracy?? wydaje mi sie ze przy czerwonolicym jest wiecej bo on chyba czesto "robi" do wody...ale nie jestem pewna.pomózcie!

MaueR
20-05-2014, 10:40
Masz rację przy czerwonolicym jest wiecej roboty ale jest latwiej dostepny tanszy , a przy stepowym trzeba kasy troche wyzucic ;P ale obydwa zolwiaki sa fajniutkie:]

MataManX
21-05-2014, 01:50
Czerwonolicego już nie kupisz legalnie w obrębie UE. Najpierw pomyśl czy zapewnisz dorosłemu żółwiowi warunki a potem zastanów się jaki gatunek wybrać.

_ona_
21-05-2014, 02:48
mam zapewnione warunki, od lat hodowałam zolwia stepowego a teraz nie moge go dostac w miare przestepnej cenie (nie ukrywam nie stac mnie) a zolwie czerwonolice moge miec za darmo, terrarium mam wiec chcialam sie zapytac czy są z nimi jakies problemy...

marix
21-05-2014, 03:09
Poczytaj to forum, zacznij od FAQ. Potem zadawaj konkretne pytania, jesli czegos jeszcze nie bedziesz wiedziec. Przy okazji: nie licz na to, ze terarium po stepowcu bedzie sie nadawac dla zolwia, ktory preferuje srodowisko wodne (czy to czerwonolicy, czy ktorys z jego wodnych kuzynow).

krist
21-05-2014, 07:27
ja powiem tak.... koszta urządzenia akwaterrarium do tego stopnia aby stało się prawie bezobsługowe.. (wymiana wody, czyszczenie , oswietlenie, bardzo dobra filtracja itd.) bo żółw, akwa i woda to nie wszystko.... są bardzo wysokie ! Koszta znacznie przewyższą zakup stepowca nawet za 250 zł...!!!!!!!! więc lepiej jeśli tak bardzo chcesz mieć żółwia kup sobie greka lub stepusia chociażby z tego względu iż kiedyś miałaś już gada i terra do niego. A jeśli chodzi o problemy to głównym problemem w przypadku żółwi wodnych jest utrzymanie wody w czystości, wydajne filtry są bardzo drogie (no chyba że ktoś lubi wymieniać wodę co 2-3 dni.. tylko jeśli jest to np. 200l wody robi się mały problem,a i czas poświęcony jest też niemały) nawet idąc na "skróty" i robiąc własne filtry są to koszta też nie małe......

paczus
22-05-2014, 04:58
piszesz że masz możliwość kupna żółwia stepowego?? czy mogłabyś zdradzić mi gdzie?? błagam...
pozdrawiam wszystkich

joeblack
02-06-2014, 12:18
jak to nie kupisz legalnie czerwonolicego? u mni e w wielkich hipermarketach galaxy, geant w sklepiku zoologicznym są normalnie czerwonolice w akwarium?!

MataManX
02-06-2014, 14:04
może i są ale to jest niezgodne z przepisami.

42d3e78f26a4b20d412==