PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mogą się pogryźć?



madzik
21-05-2014, 04:09
Mam 2 żółwie czerwonolice. jeden ma prawie 11cm a drugi o połowe mniejszy. czy podczas jedzenia mogą sie pogryźć? boje sie o to a jak bede wiedziala to bede spokojna bardzo prosze o odpowiedź

krist
21-05-2014, 07:09
Tak mogą!!! Pewne jest że ten większy bedzie się starać odebrac mniejszemu jedzenie.....Trzeba je tak karmić aby nie dochodziło do rywalizacji o pokarm.

AdamEx
21-05-2014, 13:06
Niedawno do mojego ostrzogrzbietego [9,5cm] dołączył czerwonolicy [8,5cm]. Z początku sie gryzły, może nie dotkliwie ale były ostre starcia, teraz jest OK choć dwa dni temu przy karmieniu czerwonolicy tak złapał ostrzogrzbieta za łape ze nawet moja interwencja nie pomogła, ładowałem go palcem po skorupie a on nic, wyciągnąłem je obydwa z wody a on dalej nic, wkońcu je wrzuciłe spowrotem do akwa i po chwili puścił. A wszystko o to że moja gadzinka dostała pierwsza dwa kawałki stynki, muszę je teraz karmić oddzielnie.
Jak ktoś chce zobaczyć fotki i opis to zapraszam na www.ostrogrzbiety.prv.pl

madzik
24-05-2014, 02:44
moje tak to żyją w dużej zgodzie i się nie gryzą ale przy jedzeniu to wszystko możliwe. Już miałam taki przypadek że ten większy złapał za łapę tego mniejszego ale na szczęście nic mu nie zrobił

Natala C
29-05-2014, 16:27
Nie tylko gryźć, mogą się też zadrapać! Miałam w akwa dużego samca i o połowę mniejszą samicę, na początku wszystko było w porządku. Później samiec zaczął tak natarczywie się zalecać do samiczki, że pokaleczył jej pyszczek pazurami, policzki tak jej spuchły, że musiałam ją oddzielić. Pół roku leczyłam opuchliznę. Teraz gadziny są odseparowane. Radzę obserwować swoje żółwie i odrazu interweniować w razie konfliktu, lub zbyt "ostrych" zalotów.

piotr
30-05-2014, 01:11
Miałem taki przypadek parę razy - wyjmuję oba delikatnie z akwa i pod kran z zimną wodą, pomaga idealnie.

P.

Flops
31-05-2014, 12:19
Najczęściej w okresie godowym ale o jedzenie tez moze powstac bójka. Najlepiej jest trzymać żówie różnej wielkości w osobnych akwaterrariach. Zapraszam na moje tematy w nowych postach.

42d3e78f26a4b20d412==