PDA

Zobacz pełną wersję : Żółw i oczko wodne



nowis
25-05-2014, 13:11
Zastanawiam się nad hodowla żółwia w oczku wodnym, jest dość duże i nadawałoby się. Jednak mam pewne wątpliwości, w oczku pływają karasie czy żółw mi ich nie pozjada i nie poniszczy roślinek? Bardzo bym chciał chodowac żółwia czerwonolicego ale boję się totalnej destrukcji mojego oczka. Tzn. czy nie pływałby jak taran goniąc za karasiami?

MaueR
25-05-2014, 13:20
Jesli chcesz miec karasie zostaw zolwia w akwa;p jak ja tak mialem to oczko wodne bylo jednom dziura z wodoą bez zadnych (prucz zolwia) zwiezat:/wszyko zjadl ; ryby,smimaki .............

Sphenodon_Guntheri
25-05-2014, 13:48
A mojemu znajomemu uciekł 4 dorosłe żółwie i ich nie znlazł wiec musisz zrobić dobre zabiespieczenie i bez ryb, bo w jeden dziś nic nie bedzie tam pływało.

noreq
25-05-2014, 15:01
Czemu bez ryb?Jak mu nie szkoda to moze zostawic zolw sobie zapoluje:)Chyba ze mu zalezy na tych karasiach to wtedy trzeba by bylo je wyjac.Chociarz tez nie jest powiedziane ze on je wszystkie wyzre taka sama sytuacja jest w akwa jak ryby maja duzo kryjowek ktorych w oczku zapewne nie brakuje to sie utrzymaja zalezy to tez od tego jakiej wielkosci jest to oczko.

josetsu
26-05-2014, 08:48
ja uwazam ze zolw raczej sobie nie da rady z wylapanie karasi-szczegolnie ze pewnie nie sa to malenkie karasie! jak dorwie jakas sztuke to mu gratuluje-w oczku ryby maja na tyle miejsca ze zdaza zwiac-jesli dorwie kilka sztyk to chyba i tak wielka krzywda sie nie stanie!
lepiej pomysl o ogrodzeniu oczka-o mozeszw latwy sposob "pozbyc" sie zolwia:)

djtommi
26-05-2014, 09:28
zalezy od wielkosci oczka bo jesli jest to oczko takie plastikowe o wielkosci 1 metra kw. to ma szanse ;)

Yola
26-05-2014, 13:25
no coz ... dwa tygodnie temu wzielam swojego czerwonolicego na dzialke , zal nam sie go zrobilo, bo wystawiony byl w wielkiej misce i chyba za bardzo mu to nieodpowiadalo wiec postanowilismy sprobowac wpuscic go do stawu .... efekt : pozarte w trybie natychmiastowym dwie slonecznice, dobrze ze sie za inne ryby nie wzial ..... no i niestety, co znacznie bardziej zabolalo odgryzione liscie strzalki wodnej - jakby wpuscic jakis tasak do wody, ktory wcina wszystko co mu nie pasuje. Dodam ze zajelo mu to cale 10 minut! Z aklimatyzacja wlacznie, bo nigdy wczesniej nie bywal w tym stawku. No i powrocil do akwarium :)

RobertM
26-05-2014, 13:32
Może zanim weźmie się żółwia warto się zastanowić co jest dla nas ważniejsze; wyższy komfort życia żółwia czy strzałka wodna. Oby jak najmniej takich terrarystów...

DJAligator
31-05-2014, 12:56
nie do końca.. można mieć i to i to, wystarczy staw dobrze przygotować, jeśli ma się dużą powierzchnie z dużą ilością ryb, karasie niezwkle szybko sie mnożą a ich potomstwo o ile ma sie gdzie schować w następnym roku można obserwować w liczbie 5o-60 sztuk;)

joeblack
03-06-2014, 04:12
ja mam w akwa gupiki, raki, i cala ta gromadka zyje, nieco zestresowana ale ma kryjowki i jest ok

joeblack
03-06-2014, 04:12
ja mam w akwa zolwia cz. gupiki, raki, i cala ta gromadka zyje, nieco zestresowana ale ma kryjowki i jest ok

42d3e78f26a4b20d412==