PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmnazanie czerwonolicych



vivaldis
28-05-2014, 09:11
WItam. Mam pare doroslych zolwi czerwonolicych i bardzo chcialbym je rozmnozyc. Nie licze od razu na mnostwo malych zolwiatek ale zeby samica chociaz jedno jajo zlozyla. Niestety w ksiazce pisze ze jest to bardzo trodne i informacje na temat rozmnazania sa bardzo male. Chcialbym aby ktos mi wyjasnil co powinienem zrobic aby samiec zaplodnil samice. Slyszalem ze zolwie musza zimowac ale ja nie mam warunkow aby im to zapewnic. Porsze o pomoc jak mam zaczac rozmnazac moje zolwie. Dzieki.

noreq
28-05-2014, 09:57
Bez zimowania raczej nie rozmnozysz.Zimowanie jest do tego potrzebne aby u samca dojrzaly plemniki a u samicy komorki jajowe.W naturze pora godow przypada wlasnie po zimowaniu czyli na wiosne.W akwa ma sie to tak ze po zimowaniu podnosimy stopniowo temperature i wydluzamy czas oswietlenia i to wlasnie stymuluje zolwie do rozrodu.A opis co i jak masz tutaj w opisie gatunkow.

Onsen
28-05-2014, 14:56
rozumiem,ze masz zarejestrowane te zolwie?!

leepa
29-05-2014, 09:27
zimować to można nawet w piwnicy :P (no chyba że i tam warunków nie ma albo że nie mas piwnicy...)

vivaldis
29-05-2014, 10:50
W piwnicy moglbym go nawet przezimowac. Aha dzisiaj zauwazylem ze samiec zaczyna sie podwalac do samicy wyciagnol przednie pazury i chodzil wokol samicy (tak jak na zdjeciu ze strony jojka) czy mam cos z tym zrobic??

42d3e78f26a4b20d412==