PDA

Zobacz pełną wersję : symbioza, zgoda i harmonia...



fedorek
29-05-2014, 00:59
pewnego pieknego wieczoru wchodze do pokoju i patrze... (foto) w moiom akwa panuje "zgoda, symbioza i harmonia" he he :)

fedorek
29-05-2014, 00:59
"zgoda, symbioza i harmonia"

still
29-05-2014, 02:36
Fajne foto:)
Ciekawe jak długo tak będzie:) oby zawsze:)

fedorek
29-05-2014, 08:09
to znaczy rybki na dluzszy okres nie maja racji bytu ale glonojad jest wyjatkiem... zawsze go ganaia ale nic mu nie robi... przyjazn :)

leepa
29-05-2014, 09:29
interesujące ;] kurcze fajnie to wygląda :) ale symbioza to raczej nie jest bo chyba mogą bez siebie żyć no nie? ;)

Natala C
29-05-2014, 15:45
W moim akwarium też panowała kiedyś "zgoda, symbioza i harmonia", dopuki glonojad nie urósł. Pewnego wieczoru zajżałam do akwarium a tam, ogon glonojada, tyle że bez właściciela. Po dokładniejszych oględzinach zbiornika pod wyspą znalazłam poobgryzane szcządki biednego zwierzątka. Najwyraźniej glonojady nie należą do żółwich przysmaków. To dopiero był przykład symbiozy!

krist
30-05-2014, 03:28
u mnie z 30 danio zostało tylko z 8 sztuk i jedna kosiarka.... i tak sobie od dłuższego czasu żyją spokojnie....... tylko że w niedziele przywiozłem i wpusciłem do akwa 10 sztuk narybku pstrąga ok 5-6cm dł. i..............zonk!!!! potulne gadzinki przeistoczyły się w brutalne krwiożercze beste (przez wielkie B..) ganiały za rybkami ze 3 godziny aż wszystkie padły ich łupem! to co działo się w akwa jest nie do opisania!!! Chyba wiem dlaczego żółwie zbytnio nie ganiają za rybkami akwariowymi badz przestają na nie polować, otóż przyzwyczajają się do ich zapachu i nie traktują je jako coś obcego i nadającego się tylko i wyłącznie na przekąskę. Zapach pstrągów jakby nie patrzeć "dzikiej" ryby rzecznej musiał być znacznie intensywniejszy i tak odmienny że moje gadziny wpadły normalnie w szał.... pokazały całą swoją nature drapieżnika!!! (wolałem nie wkładać ręki do akwa..) a i danio i kosiarka miały przechlapane..... teraz po kilku dniach kiedy nie ma sladu po pstrągach żyją sobie w zgodzie i harmonii jakby nigdy nic.......

_tosiek_
30-05-2014, 13:37
hej a takie akwa dl a żółwia może być? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56552891

fedorek
30-05-2014, 19:23
troche waskie ale cena spoko !! pamietaj przed kupnem niech ci je koles napelni cale woda (dla pewnosci) mysle ze dla mniejszego zolwia nawet bedzie dobre z pokrywa i podwieszana polka ale potem to chyba bedziesz mosila kombinowac z jakas nabodowka...
jezeli ta szafka jest wliczona w cene akwa to ja bym bral,,,

_tosiek_
31-05-2014, 03:05
ja jestem on |(tosiek) !
no ale te akwa jesty napełnione na zdięciu wodą
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

fedorek
31-05-2014, 03:24
sorry pisalem to troche pozno... tak ale nie wiesz kiedy fota byla robiona, dla pewnosci sprawdz, nie chodzi o stracona kase ale o meble w domu i podlogi... pozdrowienia....

Jędrek
09-06-2014, 14:12
Ktoś, kiedyś i gdzieś na forum akwarystycznym ostrzegał mnie, że glonojady mogą być niebezpieczne dla żółwia w razie spożycia (słyszał o jakichś kolcach czy coś i śmierci żółwia glonojadojada).
U mojego żółwia w akwa ryba (danio) żyła około roku, w wakacje żółw przeszedł na rzadsze karmienie i rybki nie ma.

42d3e78f26a4b20d412==