PDA

Zobacz pełną wersję : Zachowanie godowe u czerwonolicych.



vivaldis
03-06-2014, 06:00
Hej!!!

Dzisiaj zauwazylem u moich zolwi czerwonolicych zwlaszcza u samca ze chyba ma gody. Wyciaga przednie pazury i drazni ja po nosie a potem zachodzi ja od tylu i............chyba by chcial no wiecie co ale samica mu chyba nie pozwala. Obecnie zolwie sa na dwoze maja miejsce na zlozenie jaj. Mam moze jakos przygotowac miejsce do ewentualnego zlozenia jaj, moze zaczac zolwie karmic jakos specjalna karma?? prosze o pomoc.

ŁukaszP
04-06-2014, 03:42
no miejsce gdzie żółwie beda składały jaja to powinno miec zamiast ziemi torf do łatwego kopania. chyba do jedzenia nie trzeba nic specjalnego dawac.
A i jeszczze jedno (POWODZENIA)

vivaldis
04-06-2014, 05:05
Dzięki ale nie licze na rozmnozenie. Po pierwsze zolwie nie zimowaly a po drugie to watpie zeby samica zlozyla chociaz jedno jajko. Ale mam nadzieje ze sie uda.

Onsen
04-06-2014, 06:49
hmmm ogólnie rzecz biorąc żółwice czerwonolice podobnochętnieskłądają jaja, więc jeśli kopulują... to raczej powinny być zależąne...pytanie tylko czy masz zarejestrowane te żółwie... no i pomyśl o inkubatorze.
pozdrawiam

dkk15
04-06-2014, 15:43
umnie sa zaloty od 2 lat i nadal nic ( mam zolwie malowane ale to sa praktycznie to samo co malowane )

piotr
05-06-2014, 02:03
Moja 5-cioletnia żółwica już drugi rok składa jaja, niestety nie ma warunków w akwarterrarium i składa je do wody gdzie samiec robi z nich jajecznicę.
W tym roku byłem w strachu bo złożyła jedno i nic więcej, bałem się jakiegoś zatoru bo cały czas byłe niespokojna. Dopiero miesiącu zniosła jeszcze 5.

P.

Łukasz Czura
19-06-2014, 04:13
Nie szkoda Ci tych jaj?? Przecierz to piękne jeżeli samica je złoży a ty się nimi opiekujesz, a po staraniach i czekaniu w końcu się wykluwają. Niepozwól na niszczenie ich!!

42d3e78f26a4b20d412==