PDA

Zobacz pełną wersję : ła! Gryzie!!!



Flops
07-06-2014, 05:59
Czemu ten głupek mnie gryzie? Mój żół Flopsik ( Mój nick pochodzi od jego imienia ) poluje na domowników!!! Nie można podejść bo atakuje palce! odbiło mu?

Onsen
07-06-2014, 06:01
Bo taka jego natura?
Nie wiem czemu ma sluzyc ten post...

Flops
07-06-2014, 06:03
Co zrobić żeby nie łapał! Z niego robi się terrorysta!!!

kapytan
07-06-2014, 06:51
mój ma to samo! atakuje skarpetki i gołe stopy. jakiś narwany jest! a twój to samiec? bo mój tak.może dlatego. i psa ciągle goni i gryzie.

MataManX
07-06-2014, 07:00
Każdy będzie gryzł i zawsze jak bedzie cię postrzegał jako zagrożenie albo pokarm. tego nie zmienisz. chyba że po latach nie będzie reagował np. mój nie graguje jak coś robie u niego w akwarium i nie atakuje.

Pituophis
07-06-2014, 07:47
Zależy w jakiej sytuacji gryzie. W terrarium kojarzy zbliżającą się rękę z pokarmem. Wzięty do ręki panicznie się boi i broni się, tak samo na spacerze po dywanie, który dla żólwi ozdobnych jest raczej stresem, niż przyjemnością.

joeblack
07-06-2014, 10:51
a 15cm ozdobny zolwik (taki jak moj) mocno moze ugryzc? bo brany do rąk i wycierany probuje ale jak narazie bezskutecznie

Onsen
07-06-2014, 12:14
moze...zalezy jeszcze gdzie ugryzie... mnie ostatnio zolwiczka do krwi ugryzla ;)

madzik
07-06-2014, 12:55
mój też gryzie i jest samcem (szczególnie stopy i palce!!) a dzieje sie tak poniewaz zolwie sa dalekowidzami i z bliska widza bardzo slabo. skóra ma kolor jakby żółtawy (a z resztą sami wiecie) i poprostu myślą ze to jedzenie!! ( jedzenie dla wodnych ma podobny kolor ) nie wiem jak temu zapobiec, moze wiecej jedzenia? a ten Twój żółw to jaki to gatunek?

kapytan
08-06-2014, 03:25
a myslalem ze to krotkowidze.

kajolka
10-06-2014, 05:56
mnie ostatnio ugryzł mój kochany samczyk(ma ok.14 cm) ale jakoś lekko bo tylko taki odcisk w kształcie trójkąta zostal :)

Onsen
10-06-2014, 07:18
mnie ugryzla tak pechowo,ze udalo jej sie oderwa kawalek skory, a pania weterynarz tak,ze tamta prawie zemdlala.

Wojciaszek
11-06-2014, 15:30
Ja mam 4 w jedny terrarium i żeby włożyć bezpiecznie ręke do terrarium a co dopiero do części wodnej aby coś sprawdzić wyciągnąć poprawić itp. musze się nieźle wygimnastykować :) Moje myślą że im jedzenie daje i nie winie ich za to :)
Ale jak je wyciągne z terra i pusze po pokoju to chodzą po mnie i nic :) Jak nie są w terrarium to można je tulić i głaskać :) Moje kochane gadzinki :)

Pituophis
12-06-2014, 04:52
Po co tulić i głaskać żólwie??

MataManX
12-06-2014, 05:02
Tu są stada 12 latków co nie wiedzą że żólwie się nie nadają do takich rzeczy. Nawet chomika bymim nie dał :)

tokaga
12-06-2014, 07:08
Z tego co widze dla większości posiadających żółwia jest on maskotką !!!!
Która służy do: przytulania, głaskania, wyciągania z terrarium/akwaterrarium, pysznej zabawy z domownikami i innymi zwierzętami. Czyli wszystko to co robią na wolności... :/ Gratuluje pupilka...
Taka jest ich natura że gryzły, gryzą i gryźć będą zawsze !!!! Tego się nie zmieni to jest ich naturalny odruch, a nie jakaś patologia...

fedorek
12-06-2014, 07:29
ja swoja gadzinke oduczylem gryzienia... wczesniej nie moglem wystawic palca nawt nad tafle wody - myslala ze ja karmie... a teraz wkladam reke, ona plywa obok i nic...
lekcje polegaly na wkladaniu na przemian reki do wody z pokarmem i jak reka byla z pokarmem gadzina jadla az milo a jak byl sam palec to probowala palca zjesc za co dostawala malego szturchanca w nos (delkikatne pchniecie, nic brutalnego) teraz jest wszystko ok, jak wkladam palca plynie patrzy ze sam palec i nic tylko plywa obok i sporadycznie probuje ugryzc...

MoNa13
12-06-2014, 16:47
Zastanawiem się jak może ugryść w nogę? Czy Wy je trzymacie na dywanie?:/ Niech siedzą w akwa a nie wyciągacie je! Moje siedzą w akwa i jakoś nie gryzą. No nie dziwie się że gryzą skoro wyciągacie je na męczarnie po dywanie;/ Mam pytanie jak gryzą Was po nogach? Z terra? Gratuluje pomysłów ;) Raz mnie żółw ugryzł przypadkowo przy karmieniu gdy dawałam mu jeść i złapał z ręki. Ale to było niechcący, moje żółwie nie mają powodów do gryzienia...

marix
16-06-2014, 07:25
moje zolwie, podczas opalania sie na wysepce, chetnie wysuwaja glowy do przodu, zeby je... glaskac po szyi od dolu (oczywiście ciepłym palcem).

MataManX
16-06-2014, 07:36
Czego to ludzie sobie nie wmówią. ONE NIE CHCĄ BYĆ GŁASKANE! GŁOWE TAK DALEKO WYSUWAJĄ ŻEBY ŁAPAĆ CIEPŁO WIĘKSZĄ POWIERZCHNIĄ A NIE PO TO ŻEBY PRZYLAZŁ JAKIŚ KOLEŚ I JE SMYRAŁ PALCEM PO GARDLE !!!

Flops
16-06-2014, 08:09
Ja nie myśle że żółwie to maskotki. Chowam go w akwa o wymiarach 30x30 cm a on ma 8 cm. wysokość to 8,5 i potrafi z niego wyjść. Wtedy poluje na okolicznych domowników i nie bardzo daje sie podnieść. Kupie mu nowe akwa. myśle ze to wystarczy.

MataManX
16-06-2014, 08:36
Wystarczyło by żebyś poczytał i pomyślał o tym zanim go kupiłeś :)

marix
16-06-2014, 10:15
Manta, myśle że przesadzasz ze swoim zacietrzewieniem w wyrażaniu opinii. A nie sądzisz, że lubią dotyk ciepłego palca? Że czują sie wtedy bezpiecznie? To samo obserwuję podczas spacerów na trawie.

MataManX
17-06-2014, 00:29
Swoje zdanie mam i jego nie zmienie. POZATYM CZYTAJ DOKŁĄDNIE NICK :)

Natala C
19-06-2014, 06:41
Bezpieczne? No tak, coś ciepłego je pyrga i co ma sobie taka gadzinka pomyśleć? Albo coś ją zaraz zje, czyli trzeba natychmiast uciekać do wody, lub gryźć wszystko co się rusza. Albo ta wielka nieowłosiona małpa znowu przylazła, lecz tym razem bez jedzenia i obmacuje mnie w czasie, gdy ja sobie spokojnie drzemam na "słoneczku", dobra już zdążyłem się do tego przyzwyczaić i wiem, że to coś nie chce mnie zjeść. Ale poco mi przeszkadza?! Czy w dzisiejszych czasach nie można się w spokoju opalać na swojej prywatnej wyspie?- proszę, jak twoja gadzina lubi głaskanie po szyji:)

Mateusz Paciorek
21-06-2014, 03:06
Ja mam samca który ma 5 lat i jak włożysz palca do wody to odrazu atakuje

Atrax
22-06-2014, 15:53
Rzuc w niego truskawka.

krist
22-06-2014, 16:10
nic nie da!!! nie jedzą truskawek....;-)

Nefra
24-06-2014, 12:32
Ja mam dwa żółwie stepowe: samca i samicę. Lato spędzają w ogrodzie . Samica jest łagodna i pokojowo nastawiona do świata - ma ponad 30 lat. Samiec zaś ma obłęd w oczkach i gryzie każdego człowieka po gołym. Nie wiem czy to kwestia wzroku, bo gdy mam pantofelki z jasnej skórki podobne do gołej stopy , przygląda sie wnikliwie i rąbie obok pantofla w stopę. Więc chyba dokładnie odróznia. Strach chodzić po ogrodzie, bo widząc kogoś z domowników pędzi galopem. Psów nie rusza. A jak tylko zbliżyć się do niego od razu straszy:staje na przednich łapkach i robi dziwne ruchy...oczywiście z otwartą paszczą przygotowaną do gryzienia. Obawiam się że taka jego natura i nic tego nie zmieni.
Gdy jest w terra po prostu musimy bardzo uważać, gdy musimy tam wkładać rękę, bo galopuje od razu z otwartą paszczą.

Natala C
25-06-2014, 05:45
Może i nie mam żółwi lądowych w domu, ale podobne zachowanie widziałam w telewizji. Dwa żólwie biły się o samice, wtedy właśnie biegły na siebie z szeroko otwartymi paszczami i siłowały się niczym zapaśnicy sumo. Wydaje mi się, że twój żółw uważa domowników za inne próbujące pokryć jego samicę żólwie, dlatego próbuje was przegonić. Przynajmniej jest u ciebie wesoło:)

42d3e78f26a4b20d412==