PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgotność w terarrium?



logik
21-06-2014, 15:58
Witam
Mam pytanko mam zółwia stepowego w akwarium tylko piach, ale aktualnie jest w trakcie kupna dużego akwarium i mam zamiar urozmaicić mu terarium, ale nie o tym, zszedłem z tematu, chodzi mi o to że czytałem w serwisie że ma być wiglotność w akwarium nie większa niż 50 %, jak mam zrobić wilgotność w akwarium?
Przepraszam jeśli temat już był.
Przepraszam jeśli w tekście są jakieś błędy.

szczepan_nol
21-06-2014, 17:33
wiem jak to sie robie w terarium dla pająka wstawia sie naprzykłąd mieseczke z wodą i woda pruje sobei i mozesz spryskiwać scianki zraszacze taki jak masz do kwiatków i zwilzać troszke piasek w twoim przypadku jezeli bedziesz ogrzewał to bedzie to parować zawsze coś i bedzie jako tak zyrkulacja tej wody wiec myśłe ze to bedzie dobre ale niejestem pewnien

Mysha792
22-06-2014, 05:21
wilgotnos jest zawzse w akwa jak jest woda...

logik
22-06-2014, 06:33
no ja posiadam malutką miseczke w której znajduje się woda:]

Onsen
22-06-2014, 11:21
po pierwsze nie kupuj akwarium tyl;ko terrarium dlatego,ze w akwarium nie ma odpowiedniej wentylacji.
po drugie kup higiometr, ktory powie ci jaka jest obecna wilgotnosc w terrarium,
pamietaj tez o oswietleniu potrzebnym dla zolwi...czyli uvb itp.

logik
22-06-2014, 11:43
Dobrze masz jeszcze jakieś rady do wystrojenai wnętrza, co tam można włożyć?
I musi mieć piach? Czy można mu jakaś lepsze podłoże dać?
Przepraszam za OT.

Onsen
22-06-2014, 14:20
wiekszosc hodowcow poleca raczej kora lub cos w tym rodzaju, ewentualnie w sklepach zoologicznych można kupić różne podłoża...
Piasek jest zjadany i przylepia sie do pokarmu...co prowadzi do zaczopowania.
Jeśli chodzi o wystrój...hmmm napewno lampki (koniecznie uvb) i grzewcza.
Maty i kable grzewcze się nie sprawdzają bo są wykopywane.
Jakiś "domek"czyli miejsce gdzie żółw się może schować.
No i warstwa podloza musi być dość gruba bo żółwie lądowe lubią się zakopywać.
Ewentualnie jakie rośliny...ale to tak,żeby żółw się do Nich nie dostał.

agnieszkaw
23-06-2014, 00:46
Fajnie wyglądają b. duże kawałki kory (pod którymi np. moje żółwie mają norki).

Joanna J.
23-06-2014, 04:21
Ciekawie i bardzo naturalnie wygląda podłoże z naturalnej darni, żółw może żerować na takim podłożu, może kopać norki i sprawę wilgoci masz z głowy.
Dobrym pomysłem jest umieszczenie 1-2 dużych płaskich kamieni na których żółw mógłby się wygrzewać i na które pozwoliłyby na ścieranie pazurków.

Onsen
23-06-2014, 04:46
tylko nie kupuj kamieni grzewczych..często parzą zwierzęta.

logik
28-06-2014, 05:10
a czy podłoże do terrarium drewienka bukowe , wielkosci 11- 16mm będą ok? wprawdzie żółwi z tyłu nie ma wymienionych ale może:)....

Azazella
05-07-2014, 01:46
podloze jest dobre. Jesli masz naprawde duze terra to Cie to troche drogo wyjdzie. Mozesz kupic w sklepie ogrodniczym kore i wtedy wychodzi duzo taniej.

42d3e78f26a4b20d412==