PDA

Zobacz pełną wersję : Zimowanie, po raz setny



Clip
25-06-2014, 03:18
Czy mogę przezimowac zółwia w akwa to znaczy grzałki będą wyłączone zero oświetlenia czy musze tak jak piszą w książce przenieś do kartona z gazetami potem do jakiego chłodnego miejsca np. piwnicy??

RobertM
25-06-2014, 03:50
Nie wiem gdzie tak piszą, ale są to bardzo zastanawiające informacje, bo żółwie związane z wodą, jak czerwonolicy zimują w wodzie, a nie w gazetach ! Takiego zimowania może nie przeżyć !
Wiele zależy od gatunku żółwia, czerwonolicy nie potrzebuje głębokiego zimowania, aby pobudzić go do skutecznego rozrodu, wystarczy obniżyć temperaturę wody do 16-18 stopni przez kilka tygodni i wyłączyć ogrzewanie na lądzie. Temperaturę obniża się stopniowo i potem stopniowo podwyższa. Młodych żółwi czy np. chorych się nie zimuje. Właściwie w przypadku czerwonolicych jedynym powodem jest chęć rozmnożenia.
Wydaje mi się, żebyło o tym już sporo na forum. Wystrczy użyć funkcji "Szukaj" i wpisać "zimowanie".

Natala C
25-06-2014, 05:38
Moje czerwonolicki mają już pięć lat i nigdy ich nie zimowałam. Poprostu nie chcę ryzykować, a im to wcale nie przeszkadza, są tak samo żywotne jak kiedyś (nieraz nawet bardziej:))

42d3e78f26a4b20d412==