PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś ma pomysł na terra z OSB ???



plu
15-12-2013, 04:39
Witam mam pytanie czy ktoś może udzielić drobnej porady (inastukcji) w budowie takiego terra szeregowego to znaczy pięć terrarii w jednym szkielecie z oświetleniem (które by najbardziej pasowały ?? ja mam zamiar wstawić czerwone halogenki) i ile i mniej więcej jak bardzo mają być roztawione. Bardzo by mnie interesowały zdjęcia takich terra albo chociaż szkice.

Pozdro PLU

plu
15-12-2013, 04:43
a i jeszcze wymiary

30/25/30 długość(głębokość)/szerokość/wysokość

to są wymiary jednego terra rarem mają mieć 30/125/30

DEXiu
17-12-2013, 11:22
Płyta OSB grubości 10-14 mm. Od góry i od dołu przychodzi po jednej dużej płycie (wspólny dach i podłoga) przy czym płyta na "podłogę" powinna być nieco szersza (tak żeby wystawała nieco z przodu). Ścianki wszystkie tych samych rozmiarów powinny być między podłogą a sufitem (pierwsza i ostatnia ścianka też między a nie "od boków")., przy czym szerokość (a raczej po skręceniu to będzie głębokość) ścianek taka sama jak podłogi, tak aby po skręceniu całości od góry dało się wsuwać szyby-drzwiczki w prowadnice zamontowane na wystających częściach ścianek i podłogi.

Świętol
19-12-2013, 02:02
PLU odradzam robienie takich małych terrariów z OSB. Zrobienie terra z szyby 4mm, np dwa potrójne, albo pojedyńcze, będzie Cie to kosztowało podobnie (lakier do osb, wentylacja, prowadnice, przednia szyba). Szklane jest praktyczniejsze. Ogladnij sklep biofil'a w necie, tam są takie małe szeregowe szklane terraria

Bakuś
19-12-2013, 06:06
ja mam z osb o grubości 1cm ;p

42d3e78f26a4b20d412==