PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytan nowego posiadacz zólwia greckiego



cc
30-06-2014, 05:31
czym odrobaczyć żólwia samodzielnie
co dawac do jedzenia
jakie witaminy i jak czesto
co z wapnem albo z sepią o której czytałam

bardzo proszę o porady

krist
30-06-2014, 06:36
możesz go odrobaczyć żelem Fenbendazol dla kotów, wyciśnięty i podany w zwiniętym liściu ok. 2mm dla średniej wielkości żółwia. Po 1-2 tyg. czynność przeprowadzamy jeszcze raz. Najlepiej jakby wet. pobrał próbki kału do analizy i na ich podstawie dobrał specyfik. Podaje się jeszcze np. 1/4 tabletki Metronidazol (przeciwpierwotniakowy) . Jeśli nie masz w okolicy weta znającego się na gadach i nie wie co robić zastosuj Fenbendazol lub równoznaczny specyfik. (nie pamiętam nazwy dostałem taki w płynie i było troche problemów z podaniem..;-))

Jarek Zajączkowski
30-06-2014, 07:57
Odrobaczyć samodzielnie żółwia należy lekarzem weterynarii. Oto moja porada.
Reszta wiadomości w FAQ-u.

hanzel
30-06-2014, 08:07
mysle ze samodzielne odrobaczanie zołwia, a zapewne małego zołwia Fenbendazolem jest niebezpieczne. dla takiego malucha ważacego 100 g ciezko jest dobrac odpowiednia dawke. W koncu jest to preparat dla kotów. Najlepsza bedzie konsultacja z lekarzem weterynari i badanie kału. Ja osobiscie odrobaczałem zołwia, a włąsciwie robil to weterynarz lekiem o nazwie Syntamex. Po dwóch dawkach pasożyty zostały wypędzone:D

RobertM
30-06-2014, 12:36
hanzel napisał(a):

. W koncu
> jest to preparat dla kotów.

A widział ktoś preparat dla gadów ?

Lockdown
01-07-2014, 04:21
Popieram pana Jarka, ja odrobaczałem żółwia przy pomocy weterynarza specjalisty.

krist
01-07-2014, 05:27
ja oczywiście również popieram, tylko problem powstaje jeśli ktoś nie ma w okolicy weta bądz ma takiego który całkowicie się nie zna na gadach... i tu wszystko jest w naszych rękach i pomocy trzeba szukać na forum... (ja swoje gadziny odrobaczyłem sam , oczywiście po uprzedniej konsultacji z wetem.. gadziny mają się nad wyraz dobrze ;-))

hanzel
01-07-2014, 14:21
chodziło mi oto ze skoro jest to preparat do "duzych" zwierzat bo w porównaniu z małym ważacym 100 g zołwikiem to jest rożnica. I dawka moze byc dobrana nie odpowiednio.

RobertM
01-07-2014, 15:12
Koty to właśnie "duże" zwierzęta ? Niestety nikt nie robi preparatów do odrobaczania myszek :). Fenbendazolem odrobaczałem 60 gramowe Pyxis i 80 gramowe Geochelone elegans, żółwie uważane za nieporównywalnie wrażliwsze niż greckie. Wtedy po prostu trzeba wycisnąć 1 mm ze strzykawki.

kapytan
02-07-2014, 00:18
witaminy beapharu- moj zolw wyszedł z krzywicy dzieki nim a odrobaczanie u weta kosztuje 10 zeta to po co samemu

cc
02-07-2014, 00:59
własnie dlatego ze w moim miescie nie ma weta który chciałby to zrobić...
najblizej lecznica jestok 45 km stąd ale jak dzwoniłam to powiedzieli ze zrobią mi badanie kału na obecnośc robaków ale bez specyfikacji - wiec na co mi to jak i tak nie bede wiedziec co to za robale...
dlatego tez próbuję sama cos zdziałać

poczekam az skonczy sie okres karmienia badziewkiem łąkowym i wtedy zdecyduje co dalej

42d3e78f26a4b20d412==