PDA

Zobacz pełną wersję : rzekotka nie je!



rurka
01-09-2011, 11:52
kilka dni temu kupilam rzekotke czerwononoga i ona nie chce jesc.Siedzi w jednym kacie, nie idzie do wody.Dawalam jej maczniaki i male swierszcze ale nic z tego.Nie wiem czy ona teraz powinna zimowac, czy to normalne ze nie je? Bede wdzieczna za pomoc bo zaczynam sie martwic.

AGAM
01-09-2011, 15:07
Nie wiem co to za gatunek (może znasz łacinę?), ale wszystkie żabki z jakimi miałem i mam do czynienia mają wiecznie nieopanowany apetyt. Że nie idzie do wody to nic, bo rzekotki tam schodzą tylko w czasie godów, a poza tym właśnie siedzą zwykle w miejscu (przynajmniej przez dzień - w nocy się uaktywniają). Najlepiej wrzuć jej kilka świerszczy na noc i zobaczysz rano czy jeszcze są czy zostały zjedzone.

rurka
03-09-2011, 03:41
nie znam nazwy lacinskiej tej zabki, ona jest szara w czarne plamki z biala obwodka.Ma lekko czerwone lapki.Moze taki amatorski opis cos pomoze.Probowalam jej dawac swierszcze ale one chowaja sie w korzenie i nie wiem czy zabka potrafi je zlapac, maczniakow tez nie chce a to juz tydzien kiedy nie je.Za kilka dni powinny wykluc sie muchy to moze to ja skusi. Moze jeszcze jakies wskazowki? Moze jest sposob zeby nakarmic ja "na sile"?

AGAM
03-09-2011, 08:58
No niw eim. Nawet żabki które łapałem na ogródku w terrarium od razu jadły. Być może to afrykańska żaba biegająca. Zobacz czy to to:
http://www.biofil.pl/Zwierzeta/Plazy/Pictures/Maxi/kassina_1.jpg
Myślę że muchy w końcu ją skuszą :-)
A jeśli to ten agtunek to proponuje pogadać z właścicielem sklepu w którym one są, czyli Biofila. Wejdź na stronę www.biofil.pl i poszukaj tam maila.

rurka
06-09-2011, 15:42
Agam-to jest wlasnie afrykanska zaba biegajaca. Juz skontakto0walam sie z Biofilem, dzieki. A czy ten gatunek zaby moze mieszkac z anolisami? Moze to jest ten problem, moze ona ma zle warunki?Co prawda mam wrazenie ze zjadla jedna dzdzownice ale glowy nie dam.

42d3e78f26a4b20d412==