PDA

Zobacz pełną wersję : Altas i pigment



Zawór
16-12-2013, 02:28
Wczoraj pomalowałem atlasem z dodatkiem pigmentu piankę montażową i styropian. Dzisiaj niby pianka już wyschła ale gdy się przejedzie po niej palcem to atlas strasznie schodzi i się kruszy. Czym to może być spowodowane i jak zrobić jeszcze jedną warstwę żeby była twarda bo stepowy mi to rozdrapie :o(

Milou
16-12-2013, 07:15
trzeba mocno wysuszyć .Możliwe ,że dodałeś za dużo wody

rastons
16-12-2013, 09:22
Możliwe, że powierzchnia wyschniętej pianki jest za gładka - wtedy farba odpryskuje od powierzchi pianki. Spróbój może pomalować gęstszą farbą. Innym rozwiązanim jest użycie matowego kolorowego lakieru - wtedy raczej nie zejdzie - ale pamiętaj o dokładnym wysuszeniu i wietrzeniu takiej powłoki. Dla uzyskania lepszego i bardziej naturalnego efektu, możesz posypać świerzy lakier podłożem z mielonych kokosów.

Simon84
16-12-2013, 15:35
na moje oko to zaczekaj do jutra a jak dalej bedzie sie "kruszyło" to nałóż na to kolejną warstwe atlasu, ale przy rozrabianu dodaj do zaprawy połowe wody, a druga połowe daj UNIGRUNTU! Po wyschcnieciu całość pomaluj jeszccze raz unigruntem.

Zawór
17-12-2013, 05:04
A jakby to pokryć (bo znalazłem w Praktikerze) folią w sprayu? Próbował może ktoś?

42d3e78f26a4b20d412==