PDA

Zobacz pełną wersję : Pleurodeles Waltl - zycie na ladzie(?)



Wit
22-09-2011, 12:55
Pytanko. Czy Waltle wychodza na lad, Jesli tak, to w jakiej sytuacji?
Czy osobniki trzymane w akwarium moga zostac umieszczone w terrarium? Jeden z moich Waltli ma b. mala blone na ogonie, uaktywnia sie wieczorem (ale ma blony plawne). Czy to jakas pochodna formy ladowej? Czy wiecie cos o zyciu ladowym tej traszki?
I czy wiecie, gdzie w wielkopolsce mozna Waltle dostac? Dam kazda cene!!!
Pozdrawiam. Witek

Rado
23-09-2011, 01:56
Tylko nie pisz, że dasz każdą cenę - wiesz jak jest:).
Pozdrawiam

egro 44
23-09-2011, 02:46
Z "każdą ceną" nie szalej. One nie sa aż take drogie - w Łodzi są na wiosnę młode po 6zł, dorosłe 15 -16zł o tej porze to nie wiem.
Jeżeli chodzi o wychodzenie na ląd: trzymane w akwaterrarium wychodziły z wody gdy:
-część wodna była za mała lub mają za ciasno (rzeczywiście było mało wody, jeden został, drugi wyszedł, schował się tak, że nigdzie dosłownie terrarium było "przekopane" nie można go było znaleźć, wrócił dwa razy większy po trzech miesiącach - po prostu rano pływał w wodzie - to była wiosna)
-latem było za gorąco (wychodziły na część lądowa - już bez torfu tylko gruby wilgotny żwir z położonymi starymi kawałkami konarów - i chowały się bardzo sprytnie pod kawałkami drewna )
-gdy samiec został sam (został przeniesiony do akwarium z żabkami, długo było OK, ale ostatnio zebrało mu się na amory i w poszukiwaniu partnerki usiłował wieczorami wyjdostać się z akwarium.
Został oddany w miejsce, gdzie będzie miał towarzystwo. ąle uważam, że spokojnie mogą być hodowane w dość przestronnym, wyższym (nie wyjdą) akwarium z płytką (ok 20cm.) warstwą wody. Moje nigdy nie były dogrzewane, lepiej się czuły w temperaturach niskopokojowych (18-20), w upalne dni letnie przestawały być aktywne i traciły humor.
Pozdrawiam.

Wit
23-09-2011, 11:53
Dzieki bardzo. Zecywisci latem gdy woda miala 29 stopni traszki siedzialy na roslinach wystawiajac glowy ponad wode. Teraz(temp. 24 st.) juz tego nie robia. A co z temp. powietrza w terra? Jak szybko rosna Waltle. moj roczny samiec ma 15cm. ile jeszcze. jak czesto waltle linieja?
Pozdrawiam. Witek

InneCzasy
28-09-2011, 09:00
NIE TRZYMAJ JEJ W SAMYM TERRA BO ODDYCHA POPRZEZ SKÓRĘ I POTRZEBUJE WODY!!!!! WODA POWINNA MIEC OK 19-21 STOPNI JEŚLI JEST WYZSZA TO WYCHODZĄ NA LĄD W POSZUKIWANIU CHŁODNIEJSZYCH ZBIORNIKÓW MOŻESZ ZROBIĆ JEJ WYSEPKĘ KAWAŁEK STROPIANU CZY BALKONIK TUZ NAD WODA ZE ŻWIREM I KORA JAK PISZE EGRO 44!!! W ŁODZI SĄ DZIŚ ZA 7-8 ZŁ. NIE WIEM JAK NA GIEŁDZIE!!! JEŚŁI SĄ TO NA 100 % TANSZE ALE WJAZD NA GIEŁDĘ KOSZTUJE TAK WIEC NIE WIEM CO LEPSZE !!! POPYTAJ U SIEBIE W SKLEPACH ZOO NA PEWNO SĄ DO DOSTANIA POZDRAWIAM INNECZASY

Wit
02-10-2011, 11:49
Spokojnie, myslalem o akwaterrarium:-)
Pozdrawiam. Witek

42d3e78f26a4b20d412==