PDA

Zobacz pełną wersję : czy to normalne?



e2rd
19-10-2011, 00:08
czy normalne jest że żaba rogata nadmy się i wygląda tak jakby spuchły jej boki jest wtedy prawie dwa razy większa, jeśli mozecie to pomużcie bo sie martwie

Rogaty
19-10-2011, 01:27
no spoko to naturalny odruch obronny u płazów tzn jestem większa i nie połkniesz mnie!!

e2rd
19-10-2011, 11:59
ok ale ona taka siedzi zagrzebana wyglada jak by ja ktos napompował

Michał
19-10-2011, 13:30
Taki jusz jej urok!!!!

e2rd
20-10-2011, 06:01
mam nadzieje

Michał
20-10-2011, 14:27
Nie masz isę co marwić on tak lubią siedzieć, w takiej pozycji śpią. Ile dałeś za swoją???

Jaca
20-10-2011, 15:06
... bo się napompowała - wodą - płazy pobierają wode przez skórę. Radziłbym Ci uważać, jakiego podłoża używasz, bo taki torf z kwiaciarni (z nawozami) nie będzie najlepszy. Podłoże trzeba też dość często wymieniać, aby żaba nie zatruła się własnymi produktami przemiany materii.

sułek_
21-10-2011, 05:55
obawiam się że jeśli nie zmienisz szybko podłoża i nie wykąpiesz zabci może ci "odjechać"
wg mnie jest przytruta własnymi metabolitami

e2rd
21-10-2011, 13:37
Co to dikładnie znaczy? Jak mogło do tego dojść? Jeśli możesz, napisz więcej szczegółów.

Życzliwy
22-10-2011, 03:04
Jeżeli chodzi o przytrucie to może ono zajść jprzy nie zmienianym podłożu. Zabka wydalając swoje metabolity nie rusza sie z miejsca tzn robi tam gdzie siedzi.....
Przy dużym nagromadzeniu może dojć do wtórnego wchlaniania przez skóre amoniaku i innych szkodliwych produktów p.m.
Według mnie twoj przypadek to nie przytrucie ale dla pewności zmieniaj podłoże .
PS więcej szczegułów pisz na maila.

Michał
22-10-2011, 11:51
Nie starszcie człowieka, żaba sra pod siebie to prawda,ale jak nasra to idzie w inne miejsce. Nie martw się nic jej nie jest!!!!!!!!!

e2rd
24-10-2011, 13:25
no nie wiem czy nic jej nie jest ...... zmieniłem podłoże wykapałem ją itp. nie jest już tak napuchnięta ale niestety nie che jeść już 3 dzień mam nadzieje że wkońcu jej się zachce

Życzliwy
25-10-2011, 04:00
Co do tego że jak "nasra to idzie w inne miejsce" to się nie zgodzę
Natomiast tym że nie je 3 dzień sie zupełnie nie przejmuj. W zależności jaki pokarm dajesz młode jarmisz 2- 3 razy w tygodniu, a dorosłe 1 na tydzien, a czasami 1 na 2 tygodnie

e2rd
25-10-2011, 13:11
ufff........ nareszcie wszystko wygląda wporzadku
wykapałem pożądnie moją zabke wymieniłem podłoże na torf nareszcie zeszła jej opuchlizna i wygląda naturalnie tzn. jest okragła troszkę napuszona ale nie opuchnięta jak by ją ktoś napompował no i pożywienie......... nareszcie trafiłem z zarciem które poprostu zna....mączniki.....mam nadzieje że uda mi sie nauczyć ją jeść też czegoś innego. Wcześniej jak dawałem świerszcze jadła bardzo nie chętnie, rybek nie chciała jeść wogóle czy jej machałem przed pyskiem czy kładłem na podłożu wogóle ie reagowała co najwyżej odpychała rybke łapką, aż dzisiej będąc w zoologiku wziełem na spróbowanie 5 maczników podałem mojej rogatce sztuke na podloże i... poprostu się na niego żuciła!!!!!!5 szt zjadła w minute!!!!! super już się nie martwie że coś jej jest. teraz jeszce spróbuje ją nauczyć jeś też inne frykasy:)
acha jeszcze jedno: czy wystarczy podawać jeden preparat witaminowy czy lepiej(reptimineral firmy sera) od czasu do czasu zmieniać na inne?

ps. Sułek dzięki za pomoc i dobrą rade

42d3e78f26a4b20d412==