PDA

Zobacz pełną wersję : Alkohol



Gerald
17-12-2013, 06:33
Co sądzicie o czyszczeniu powierzchni (terrarium) alkoholem? Czy to wogóle coś daje czy jest to beznajdziejny pomysł?

Obywatel_Snejk
17-12-2013, 07:24
to zalezy czego oczekujesz od takiego zabiegu:)
Jezeli to ma pomoc na:
1-usuniecie bakterii,ewentualnych poczatkow,lub przetrwalnikow grzybow-to tak(alkohol 70% ma najlepsza wydajnosc jako srodek bakteriobojczy)
2-usuniecie roztoczy i innych potencjalnych pasozytow zewnetrznych-to raczej nic z tego,bo musialbys zalewac terrarium po szyje etanolem.
to tyle:)

Bakuś
19-12-2013, 06:04
ja bym nie ryzykował . jak pupil sie znajduje w środku to mozę mu sie cos stac jak sie nawdycha oparów.

michał antoniak
20-12-2013, 15:24
TA chyba może się upić i będzię chodził zygzakiem hehehe

Conqueror
21-12-2013, 01:35
Mi kiedyś zbożowy nawalił na prowadnice (między szybą a prowadnicą) i nie mogłem niczym tego wydłubać więc rozpuściłem kupę spirytusem... Wężyk cały czas siedział i wciskał się, próbował językiem w miejscu gdzie był wylany spirytus.... i nic mu nie było ale jak się czyści terrarium to oparów jest dużo więcej więc należy zabrać zwierzaka (terra po alkocholu szybko wietrzje-praktycznie natychmiastowo prawie...)

holandia
28-12-2013, 07:51
Zgadzam sie z Conqueror czysc terra najlepiej tylko alkoholem bo rzeczywiscie dosc szybko wietrzeje / wyciagnij oczywiscie z terra swojego pupilka / odpusc sobie wszystkie swinstwa smierdzace i nigdy nie uzywaj fenolu / bo w holandii np.terrarysci d... by ci skopali. Pozdrowienia dla ....pupilka.

42d3e78f26a4b20d412==