PDA

Zobacz pełną wersję : nowy nabytek + pare pytan



morda
05-01-2012, 09:42
Dzis dostalem mała rzekotke zielona (hyla cinerea). zabka ma 3,1 cm.
1. w jakim jest wieku?
2. jaka plec, jak mozna odroznic? (narazie nie rzekotala)
3. jakiej wielkosci swierszcze podawac?
4. czy preparaty witaminowe sa obowiazkowe?
5. czy terrarium 38x22x25 jest dobre? (innego nie mam, dowiedzialem sie ze dobre, pytam tylko dla pewnosci)

Narazie siedzi sobie na szybce, skocznosc juz zaprezentowala. Jest sliczna :)

Anolis1987
07-01-2012, 02:00
1/2. O rzekotce możesz poczytać w opisie zwierząt na głównej stornie.
3-jak najmniejsze ale lepiej daj jej muchy
4-nie należy je podawać od czasu do czasu, ale jeśli rzekotka dużo spędza czasu w wodzie to możesz do wody dodawać witaminy, spytaj o nie w sklepie.
5-takie terra jej wystarczy ale lepiej załuż trochę wieksze a będziesz mógł razem z nią trzymać np. anolisa czy kumaki.
PS-daj jej do terra dracenę deremeńską, moja rzekosia uwielbia na niej spać (podobnie jak anolis).

morda
07-01-2012, 13:36
roslinke juz ma tyle ze nie wiem jaka - ma duze liscie w kazdym razie :) dzis jest sobota a ona od czwartku zjadla tylko polowke macznika. czy to moze byc spowodowane stresem?

strażak
29-03-2012, 05:37
Powiem ci ze rzekotka nie jest wybredna i zje duzo a jak ma 3cm to mysle ze zje swierszcza spokojnie 0.5-1.5 a pozatym moze jesc:
świerszcze, koniki polne, muchy, małe motyle, małe szarańcze, pająki, mole woskowe (barciak większy) i ich gąsienice, larwy mącznika młynarka. Te ostanie należy podawać jednak rzadko i w małych ilościach, gdyż ich chitynowe naskórki mogą zaczopować przewód pokarmowy rzekotki oraz pokaleczyć go. Jak w każdym przypadku ważne jest urozmaicenie pokarmu i wzbogacanie go w wapń i witaminy. Zwierzęta nie są wybredne i zjadają praktycznie wszystko, co tylko zmieści im się do ich wielkiego pyska. Przy połykaniu ofiary pomagają sobie tylnymi stopami. Zobacz jaki ma pysk bo jak pokarm jest wiekszy to nie zje ale jak akurat lub jest mniejszy bez problem :) milej hodowli

42d3e78f26a4b20d412==