PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o pomoc specjalistów od traszek!(traszka marmukowa)



traszka!
15-01-2012, 08:52
chce sbie kupic traszke marmurkowa ale nie wiem jakich warunkow potrzebuje do przezycia i wjakim terrarium powinna zyc itp...

Anolis1987
15-01-2012, 10:44
Ten gat. traszki wymaga akwaterrarium, po połowie część wodna i lądowa. Część wodna powinna być gęsto obrośnięta roślinami (np. mech wodny, wgłąbka, moczarka, sit), mieć temperature pokojową i jakiś korzeń umożliwiający wyjście na ląd. Część lądowa (także nieogrzewana) musi mieć liczne kryjówki (np. kawałek kory tworzący jaskinkę), a jako podłoże używać torfu, ziemi ogrodniczej, gliny i żwirku (w proporcjach 2:4:1:1), z flory posadź orliczki, dawalie, zamiokulesa, syngonium, ciborę, dracenę sanderiana, pieprzówkę, fittonię, kaktusa bożonarodzeniowego.
Traszkę marmurkową na ladzie karmi się skąposzczetami, ślimaki bezskorupowe, drobne owady (poluje na nie nocą i wieczorem), w wodzie (w której polują za dnia) dawaj ochotkę, rozwielitkę a także kijanki, traszki te są bardzo drapieżne, gwałtownie atakują i połykają zwierzęta o smukłym ciele, a drobne bezkręgowce wodne zasysa wraz z wodą do wnetrza pyska.
Prowadzi dzienno-nocny tryb życia (w wodzie za dnia, a w nocy na lądzie). Ale większość czasu (ok. 2/3) spędza na lądzie. Do wody wchodzi od czasu do czasu i w czasie godów.

PS.-jeśli jesteś z wrocławia to powiedz gdzie można dostać tą traszkę.

traszka!
15-01-2012, 11:49
niestety nie jestem z wrocka ale wim gdzie mozna kupic ta traszke

Michał Kawalec
12-03-2012, 09:03
Ja też nie jestem z Wrocławia ale jestem bardzo zainteresowany tym płazem , bede bardzo wdzieczny za informacje gdzie można takie zwierze kupić ...., prosze o kontak mailowy

42d3e78f26a4b20d412==