PDA

Zobacz pełną wersję : Jak poznać płeć traszki walta i aksalota?



DJP
17-01-2012, 02:14
Jak poznać płeć traszki walta i aksalota? Szukałem takiej informacji w nacie i dowiedziałem sie tylko że można to poznać.

cytia
17-01-2012, 15:00
ja mam parke aksolkow wlasnie i u samicy jest takie wyrazne wybrzuszenie na kloace, pod ogonem a u samca nie. trzeba sie dobrze przyjrzec, u mlodszych osobnikow trudniej to odroznic.

dr Robert
17-01-2012, 15:34
Wszystko pięknie Cytia, tylko jest akurat odwrotnie. Bardziej "napuchnietą" kloakę maja samce. Zreszta jest to typowe dla większości płazów ogoniastych. Samica dorosła ma tez bardziej okrągłe ciało, ale to cecha trudna do określenia przez mniej doświadczonych. Szczegóły i zdjęcia dotyczące rozróżniania płci u aksolotla m.in. w rozdziale "Sexual maturity" na stronie http://www.caudata.org/axolotl/physiology.htm

strażak
29-03-2012, 05:30
Akselot-Samce od samic różnimy po budowie kloaki. Te pierwsze mają kloakę mniejszą i gorzej rozbudowaną. Samce mają większe wargi kloakalne, które w czasie godów nabrzmiewają do rozmiarów orzecha laskowego. Innej cechy dymorfizmu (niektóre samce są nieco potężniejsze i mają wyższy grzebień na ogonie) nie są charakterystyczne i trudno na ich podstawie określić płeć osobnika.(bardzo trudno je rozroznic ja do tej pory nie wiem czy moj Akselot to samiec czy samica :P
traszka walta - W czasie okresu godowego samce posiadają wyraźne ciemne modzele godowe na wewnętrznych powierzchniach przednich nóg.

Nie wiem czy to Ci cos da al etyle mam i wiem :]

42d3e78f26a4b20d412==