PDA

Zobacz pełną wersję : Chory aksolotl



malawaszka
17-01-2012, 17:53
Bałagam pomóżcie! Jeden z moich aksolotli od jakiegoś czasu porusza się jakby sparaliżowało mu przednie łapki - nie opiera się na nich tak jak kiedyś. Poza tym przestał jeść i strasznie schudł. Boję się, że jak mu nie pomogę to długo już nie pożyje, a tego baaardzo chciałabym uniknąć. Jeżeli ktoś wie co mogłabym zrobić to proszę o radę i czy powinnam odizolować go od pozostałych?

traszka!
18-01-2012, 01:54
mysle ze to chwilowy okres odrętwienia,ale z tym nieprzyjmowaniem pokarmu to powazna sprawa...bardzo ci wspulczuje.moj aksolotl tez sie dziwnie zachowuje: poza tym ma male skrzela a temp. akwarium wynosi 19 C . moje przynajmniej jedza ale sa troszeczke za grubiutkie :") .niestety nie moge ci za bardzo pomoc,sorki ale nie pszejmoj sie wszystko bedzie dobrze *



*-z aksolotlem oczywiscie :)

Looo
16-02-2012, 08:15
To slabiutko jak nie je- a skrzela sa ok? tzn. nie bieleja listki skrzelowe?

malawaszka
16-02-2012, 08:49
Już je :)). Trochę chyba miał grzybicę, ale sobie z nią poradził - częściej dolewałam świeżej wody i chyba już jest w porządku. Ale jakbyś znał jakiś preparat czy coś żeby je całkowicie odgrzybić jakby coś jeszcze zostało to byłoby ok. :)

cytia
16-02-2012, 15:38
na grzybice - ja stosowalam 'seramycopur' (choc to dla ryb w sumie ale chodzi o proporcje skladnikow tylko)wg zalecen i kapiele solne( lyzeczka od herbaty soli na 1l wody i potrzymac aksolka w tym kolo 3-4 minut raz dziennie)

42d3e78f26a4b20d412==