PDA

Zobacz pełną wersję : ciche plazy - do dr Roberta i innych



Tribel
21-01-2012, 02:29
chcialbym sie dowiedziec, jakie gatunki plazow nadrzewnych niee rechocza glosno podczas okresu godowego, chodzi mi o plazy ktorych glos jest powiedzmy porownywalny z glosem swierszcza, lub o inne plazy (moga byc glosniejsze) ale rechoczace tylko w dzien. Nie chodzi mi o drzewolazy.
z gory dzieki za odpowiedz.

Krzysztof.W
21-01-2012, 03:30
A z temitówkami da się wytrzymać,w nocy. Ewentualnie jakieś traszki, salamandry polecam, aksolotla, traszka walita,kumak.

cześć@_@

Tribel
21-01-2012, 03:42
chodzi mi raczje o jakies plazy nadrzewne

CURTUS
21-01-2012, 07:24
Tribel
sugerowalbym abys poszukal wsrod salamander bezplucnych
moze tez rzekotkowatych np.Hyperolius.spp.,Centronella spp.

dr Robert
24-01-2012, 09:54
W drodze sprostowania: w znaczeniu systematycznym Hyperolius to nie rodzina rzekotkowate (Hylidae), ale Hyperiolidae. I rzeczywiście jest to grupa, która dość delikatnie się odzywa. Oczywiście jest wiele płazów, które są w miarę ciche, ale tu raczej należałoby szukać takiego, który w Polsce jest osiągalny. Czasami docierają z Afryki Hyperolius punctatolineatus, odzywają się względnie cicho. Poza tym nic cichego, nadrzewnego i dostepnego w Polsce nie przychodzi mi do głowy.

CURTUS
24-01-2012, 13:04
W drodze sprostowania : w znaczeniu systematycznym - ani Hyperolius ani Centrolenella nie naleza do Hylidae :)
Zbytnio chcialem sobie zycie uproscic :) :P
Ale dzieki Doktorze za delikatne przypomnienie o rzetelnosci wypowiedzi :)
Pociesze Tribla - widzialem w zeszlym roku trzy gatunki Hyperolius w sklepie we Wroclawiu na ul.Piastowskiej - pozwala mi to sadzic iz jednak moze liczyc na to ze uda mu sie zdobyc jakies ciche "rzekotki".

42d3e78f26a4b20d412==