PDA

Zobacz pełną wersję : Herpetologia



ścinek
17-12-2013, 11:28
Uwaga!!!! Czy gdzieś w polsce są studia Herpetologiczne???? Ponieważ jest to bardzo ważne pytanie odpisujcie szybko

FRYTA20
17-12-2013, 16:09
Niesadze zeby cos takiego bylo , moze wydział hodowli zwierząt na akademi rolniczej wpoznaniu albo we wroclawiu, na specjalnosci zwierzeta amatorskie..ale niesadze zeby cos bylo typowo herpetologicznego:P

dr Robert
17-12-2013, 17:02
Gdybys użył podręcznej wyszukiwarki to znalazłbyś to co ja. Było już o tym kilka razy. Zapraszam do czytania tych trzech watków:

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=9&i=2396&t=2264

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=9&i=1128&t=882

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=12253&t=12095

kac
18-12-2013, 09:41
a co człowiek, który ukończył herpetologie na UJ w KRK może robić dalej?

wrbirds
18-12-2013, 15:26
Zajmowac sie nauka albo uczyc w szkole :) biologii oczywiscie.
P.S
Herpetologia moze byc tylko jako specjalnosc magisterki, nie jako kierunek studiow
pozdr

Obywatel_Snejk
19-12-2013, 05:25
nic,w Polsce kompletnie nic i rzeczywiscie nawte jak wezmiesz sobie za specjalnosc mgr cos zwiazanego z herpetologia to potem mozesz:
-prowadzic sklep
-lub zostac hodowca,prywatnie
to mniej wiecej tyle:)

dr Robert
19-12-2013, 05:27
A jak jest zagranicą ? Tak samo. A co byście chcieli robić po tej herpetologii ?

Obywatel_Snejk
20-12-2013, 03:19
akurat nie ma Pan racji.W Stanach jest NIH,wiec w moim fachu znalazlbym prace.
W Brazylii jest Butantan,w Australii jest WCH,wiec???

wrbirds
21-12-2013, 16:28
Herpetologia jest nauką!! Nie jest to przedmiot o tym jak hodowac gady w terrariach.
W Polsce gdybys byl bardzo dobrym Herpetologiem, z zylka naukowca to bys takze dostal prace :)
Dla dobrych naukowcow wszedzie znajdzie sie praca, zazwyczaj droga wyglada tak,ze pracy NIE MA :)ale jesli jestes wyrozniajacy sie to dostajesz sie na studia doktoranckie (rzadko bezposrednio mozna wskoczyc na asystenture lub stanowisko na Katedrze), po skonczeniu doktoratu, jesli jestes naprawde dobrym "zawodnikiem" to dostaniesz robotke, ale naprawde w dzisiejszych czasach, gdzie nie ma wolnych stanowisk na uczelniach musisz sie mocno wyrozniac.(i nie chodzi tu o znajomosc terrarystyki, hodowli czy nawet rozpoznawania gadow a o umiejetnosci czysto naukowe).
Inna kwestia sa pieniazki jakie bedziesz dostawal :)
P.S
Nie wiem dokladnie jak wyglada sprawa w herpetologi (herpetologow jest u nas jak na lekarstwo) ale w mojej dziedzinie oraz kilku innych dziedzinach, w ktorych mam sporo znajomych tak wlasnie jest, wiec prawdopodobnie i w herpetologii wyglada sprawa tak samo.
pozdrowionka

dr Robert
23-12-2013, 04:06
Mógłbyś wyjaśnić skróty. Czy NIH to chodzi o Narodowy Instytut Zdrowia w USA ?
Choć nie jestem pewien skrótów, to mam wrażenie, ze rzeczywiście jedyną specjalistyczną (w sensie powiązań z herpetologią) wymienioną instytucją jest Instytut w Butantan, chyba największy producent surowic. Czy jest tam praca dla herpetologa, zapewne tak, ale przede wszystkim to miejsce pracy dla toksykologów, laborantów. Obok działu naukowego, to głównie fabryka szczepionek i wygląda jak każda fabryka leków. O Narodowym Instytucie Zdrowia (jeśli ten skrót to oznaczał) w ogóle nie ma co dyskutować bo to z herpetologią nie ma związku. Równie dobrze można powiedzieć, że u nas jest Polska Akademia Nauk czy kilkanaście uniwersytetów - i tu i tu są miejsca, gdzie pracują herpetolodzy.

Nadal nie wiem, jakie oczekiwania, jakie prace chcieliby wykonywać ludzie którzy marzą o studiowaniu herpetologii.

koperr
25-12-2013, 03:58
A co z arachnologią? Czy sa w Polsce jacys specjalisci w tej dziedzinie?

Obywatel_Snejk
27-12-2013, 04:44
zle napisalem z tym NIH( powinno byc NTRC/NIH),ale juz tlumacze co mialem na mysli:
http://ntrc.tamuk.edu/index2.htm

poza tym w Butantan, nie wyglada to wcale tak jak Pan mowi.
Praktykowalem u Profesora, ktory do Butantan jezdzil wiele razy(z reszta mialem mozliwosc wyjechania razem z nim).
Wyglada to tak,ze rowniez oni HODUJA WEZE JADOWITE,poniewaz tylko na filmach na Animal Planet wranglerzy uganiaja sie po krzakach:)))
W rzeczywistosci weze sa tam. Wiec wydaje mi sie ze jest o czym rozmawiac.

42d3e78f26a4b20d412==