PDA

Zobacz pełną wersję : Phrynohyas resinifictrix-czy nadają się do paludarium?



Ruki
21-02-2012, 08:23
jak w temacie. rozmiary 50 na 30 na 40

Anolis1987
22-02-2012, 02:28
Jak najbardziej, taki typ terrariów (zwanych także akwaterrariami) są najlepsze dla płazów. Ja w swoim akwaterrarium trzymam razem rzekotki zielone, anolisa karolińskiego, karliki, kumaki i kilkanaście rybek i wszystkie one dobrze się w nim czują. A rośliny rosną tam wręcz wspaniale. Do paludariów szczególnie polecam alokazje (Alocasia), figowca pnącego (F. pumila) i Kalateje (Calathea) wszystkie te rośliny mają bajeczne wzory na liściach i mogą rosnać tylko w wilgotnych miejscach (paludarium jest tu najlepsze).

dr Robert
22-02-2012, 04:06
Tak nadają się, tylko to paludarium trochę malutkie.

VIPER
11-03-2012, 02:23
jakie wymiary ma twoje paludarium i jakich materiałów musiałbym użyć żeby sprawić sobie takie samo jak twoje .mógłbyś mi wysłać zdjęcie swojego paludarium??.i jeszcze czy mógłbyś mi udzielic paru wskazówek na temat czyszczenia,budowy i osprzętu w paludarium.Dziękuje z góry
i pozdrawiam

Anolis1987
11-03-2012, 10:55
Moje paludarium ma 200l (100dł.x50wys.x40szer), część wodna ma wymiary (100x15x15). Część wodną i lądową oddziela przyklejona silikonem szybka. Z tyłu daj jakieś tło (najlepsza będzie brązowa fuga) jak taką ściankę zamontować poszukaj w postach w dziale "terrarium" i "jaszczurki" tam one są. Nad zbiornikiem daj niewielki filtr zewnętrzny (taki co daje wodospadzik) tylko spód okryj workiem aby nie dostała sie woda. Do części wodnej daj grzałkę z termostatem ustawionym na temp. 26stopni. Nie dawaj kabla grzewczego. Jako podłoże dla roślin daj ziemię kwiatową wymieszaną z torfem (w proporcji 3:1), na spód daj 3-4cmwarstwę żwirku (drenaż). Najlepsze rośliny to: kalatea (Calathea), maranta, soleirolia, chamedorea, kaktusy liściaste (Schlumbergia, zygocactus), syngonium, zielistka (Chlorophytum), kalie (Zantedeschia), eucharis i fittonia. Do części wodnej wsadź żabienicę (Echinodorus), strzałkę pływajacą, anubiasy i tatarak trawiasty (nie mylić z tatarakiem zwyczajnym). Jako oswietlenie mam 2 świetlówki i 2 żarówki enerooszczędne. Co do zdjęć to przyślę za parę dni, bo dopiero wtedy skończy mi sie film w aparacie. Czyszczenie jest bardzo proste: skrobaczka czyścimy ścianki które mają białe plamy po wyschniętej wodzie, od czasu do czasu należy zrosić liście. Między roślinami wsadzamy pałeczki nawozowe a do wody dajemy nawóz do roślin akwariowych (dostępny w kazdym zoologicznym). Ogólnie rzecz biorą utrzymanietakie akwaterrarium jest bardzo łatwe i mało kosztowne. Kosztowne jest tylko jego budowa i założenie.

42d3e78f26a4b20d412==