PDA

Zobacz pełną wersję : aksolotly



e-lin
03-03-2012, 08:22
Witam!
Od niedawna posiadam dwie milutkie traszki aksolotl i w związku z tym mam kilka pytań.
Moje aksy mają około 13 cm długości i jestem ciekawa czy na tej podstawie można ocenić ich wiek? (czy nie jest to np. za bardzo związane z obfitością żywienia u poprzednich właścicieli?)
Poza tym trzymam je w akwarium o pojemności około 40 litrów, jednak wypełniam je, z przezorności, tylko do połowy (ok. 20 l). Czy jednak nie byłoby dla nich lepiej, aby w całości była woda? Zastanawiam się, czy nie będą miały problemu z 'łapaniem' powietrza...
Najprawdopodobniej moje aksy są w różnym wieku, ponieważ ciemno ubarwiony Jogo jest mniejszy. Czy to nie stanowi dla niego zagrożenia?
Ma też kilka nadmiarowych paluszków w przedniej łapce, ale już doczytałam, że to nie jest groźny objaw. ;-)
Pozdrawiam i oczywiście Wesołych Świąt z Waszymi pociechami, Ewelina.

cytia
06-03-2012, 13:01
Czesc

Moje maja teraz 18cm a mam je juz 7 m-cy, jak kupilam to tez mialy 13cm i 10cm czyli twoje raczej sa mlodziutkie ;). Moje wlasnie niedawno osiagnely dojrzalosc i sie rozmnozyly. Ale radze nieco wieksze akwarium, moje ma 70x30 cm dlugosci bo aksolki powinny ci urosnac tak do 30cm i cale wypelnione woda, to im daje zawsze wiecej przestrzeni. Moje akwarium ma np 65l. Roznice w wielkosci - moj samiec byl o 2cm dluzszy ale samica szybko go dogonila, to juz kwestia diety.

Looo
08-03-2012, 08:03
E-lin, robaczku-oprucz tego ze traszka i aksol to plazy ogoniaste, to nie sa to nazwy synonimiczne, to dwa rozne stwory....jesli juz to poprawniej nazwac aksa salamandrą ;)
Udanej hodowli,pozdrawiam.

Sebastian Burgemejster
11-03-2012, 14:18
Ja mam 1 i już jest u mnie około roku - ma już 30 cm i wydaje się nadal rosnąć :)
Trzebi mi strasznie ryby w akwarium - ale co się dla niego nie robi.
Najchętniej pożera kolorowe ryby np. mieczyki, neonki, płatki itp. Reszty raczej nie rusza... Jego rekordowym łupem padło w ciągu jednej nocy 7 neonków i 3 mieczyki !!!!!
Trzymam go w 100l akwarium, ale zamierzam przenieść do większego po zakupieniu samicy - rozpatruje sprowadzenie odmiany złotej( w Polsce jeszcze nie spotkałem takiego ubarwienia).
Mam też pytanie:
Czy ktoś stosuje przyżądy do obniżania temperatury - zamierzam taki sobie sprawić, ale ceny mnie jak na razie skutecznie odstraszają...

cytia
12-03-2012, 15:59
no super ! ja tez nie spotkalam zlotej, a beda fajne krzyzowki i dobrze odnowic troche genow tez. moje maluchy rosna sobie i milo patrzec na taka wlasna hodowle.
ja stosuje wlasny "przyrzad "- butelka z zamrozona woda w srodku ! tez dziala ;).

42d3e78f26a4b20d412==