PDA

Zobacz pełną wersję : Termitowki, spostrzezen ciag dalszy.....



ademar
10-03-2012, 09:28
Ostatnio moj samiec termitoki indyjskiej sie zakopuje baardzo gleboko wchodzac pod tlo i nie chce wychodzic natomiast samica buszuje co noc po terrarium. wyciagnolem kiedys samca i go nakarmilem w pensety, troche zjadl, ale po tym zakopal sie i nadal nie wychodzi. W sumie podobno to sa dobre obajwy, poniewaz takie zachowania a dokladniej zmniejszenie apetytu wystepuje przed godami, jak narazie moj samiec nie wydaje dziwkow godowych co mnie niepokoi, ale czekam z cierpliwoscia. W najblizszych dnaich napewno zamontuje zarowke z nocnym swiatlem ( firmy exo terra- http://arguslizards.pl- juz niedlugo) co podobno u plazow jak i tez u gadow stymuluje zachowania rozrodcze czyli pomaga. zarowka jest swietna bo bez problemowo mozna zaobserwowac zachowania nocne zwierzat przy tm ich nie niepokojac, a na pokoj wogule nie rozchodzi sie swietlo poniewaz jest bardzo slabe, lecz nalezy dobrac moc do wielkosci terrarium. Nadal nie zauwazylem zadnych obajajow agresji, niezadowolen, strac w zaiwazku z innymi mieszkancami tego terrarium czyli moimi 3 jaszczuraki dlugoognowymi;) jesli chodzi o klusowanie te zaby sa bardzo nieporadne, wala jezorem na oslep i trafiaja tylkow tedy jak swierszcz centralnie idzie w ich strone jak nie to ptrafia tak zawinac niecelnie jezorem ze przezucaja swiercza kilkanascie cm dalej za siebie co wyglada bardzo komicznie, jak tez samo polykanie wyglad akomicznie poniewaz zaby jedza swiercz i ine pokarmy z obrzydzeniem zamykajac oczy i wykrzywiajac "usta" w niesmaczny sposob - no ale z tym to chyba amerki nie odkrylem ;) Narazie tyle z ostatnich moich obserwacji. Musze kopiowac te wiadomosci bo zrobi sie z tego dosc duzy dziennieczek, skopiowal ktos moje ostatnie spostrzezeniea bo wszytsko bylo ostatnio kasowane....jesli tak wyslijcie mi je.

POZDRAWIAM ADEMAR

p.s http://argus.lizards.pl - na stronce wszytskie do mnie konatkty, e-mail, nr gg i kom.

Krzysztof.W
10-03-2012, 10:18
Witaj Ademar
Z moimi termitówkami jest identycznie, siedziały przez cały tydzień w wilgotnym podłożu i nie wychodziły, myśle sobie co z nimi zdechły?, i zaczołem po omacku szukać palcami żabek w podłozu, natrafiłem na jedną ,macam ją a ona nagle zasyczała kilka razy nadymając się , zdziwiłem się pierwszy raz coś takiego usłyszałem. Z drugą żabką było tak samo, też straszyła.
Następnego wieczoru wkurzyłem się na nie że nie wychodzą i nie jedzą, wyciągnołem jedną z kryjówki ( samca ) zaczołem karmić, jadła z ochotą . Druga wyczuła że jest rzarcie i też wyszła z kryjówki. Siadły na przeciw siebie te moje żabki i nawzajem kłapiąc nieudolnie swoimi szczękami:)) zabierały sobie jedzenie, oczywiście interweniowałem odsówając je od siebie ale na prużno , przyłaziły spowrotem, zaś traszke wallta która z nimi mieszka na czas karmienia przekładam do innego pojemnika ,żeby nie przeszkadzała termitówkom.


Pozdrawiam Krzysztof.W

ademar
10-03-2012, 13:43
ale to syczenie wystepuje u moich termitowek czesto, jak sa gleboko zakopane. one poprostu sie nadymaja i dlatego tak sycza moze tez odstraszajac tym drapieznika, no ale ocz na gody wciaz czekam z utesknieniem.

POZDRAWIAM ADEMAR

ademar
13-03-2012, 06:01
Niesamowite ! Moj samiec nie wychodzil ja pisalem wczesniej i byl malo katywny. w jedna noc prowizorycznie ( bo nie w terra) osiwetlilem terra ta zarowka nocna firmy exo terra. I ona dziala ! niedosc ze smaiec sie wykopal, wyszedl i chodzil po terra to nad ranem pare razy wydal dzwiek godowy ( zawyl). jak juz zainstaluje na stale zarowe to mysle ze sznse sie powieksza o polowe jesli chodzi o rozmnazanie.

POZDRAWIAM ADEMAR

Krzysztof.W
13-03-2012, 08:58
Dobra wiadomość :0).
Ta żarówka może imitować księżyc, i to może być właśnie kluczem do sukcesu.

Powodzenia.

ademar
15-03-2012, 00:49
Zauwazylem dziwne zachowania znow moich zab. Samiec juz sie odkopuje ale zabardoz nie che mu sie ruszac po terrarium, jak go biore to reki to pod woda gdy go obmywam czuje sluz ktory mi sie lepi do rak. Samica natomisat zajda wszytsko, nawet niezywe swierszcze czy muchy, nie zostawia nic samcowi dlatego musze go z pestey karmic, i samica te biale pasy po bokach zrobily sie jej blado biale, a co najwazniejsze :

pod palacami wyczulem w jej organizmie male kuleczki- czyli moze skrzek, nie wydaje mi sie zeby to byla wysypka do gotowosci do rozrdou poniewaz po pierwsze jej nie widac na skorst w srodku, a po drugie wyczuwam wslanie ja nie pod skora tylko w organizmie !!! Jeli jest to prwada to zajebi.....

POZDRAWIAM ADEMAR

42d3e78f26a4b20d412==