PDA

Zobacz pełną wersję : Traszka Riukjańska



mark0wy
13-03-2012, 00:24
Czesc
Co wiecie o tym plazie?
Prosilbym o informacje.
Pozdrawiam
Mark0wy

mark0wy
13-03-2012, 00:28
Podejrzewam, ze jest to Cynops orientalis, ale prosze o ewentualne uwagi co do wymagań itd.
Mark0wy

Anolis1987
15-03-2012, 06:56
Jeśli jest to Cynops orientalis to tu masz opis:
Traszki te występują na delkim wschodzie (wsch. Chiny, korea, japonia). Należy im urządzić nieogrzewane akwaterrarium, gdzie częśc wodna zajmie około połowy powierzchni, głebokość wody powinna wynosić 10-12cm. Jak już mówiłem terrarium nie ogrzewamy, jako oświetlenie starczy zwykła żarówka energooszczędna. Do akwaterrarium wsadź jakiś ładny korzeń (najlepiej na kształt łuku), posadź rośliny (dużo paproci, marantę, kalateę, soleirolię, nerterę). W wodzie (aktywna za dnia) karm je ochotką, wodzieniem, dafnią a gdy jest na lądzie (tam żeruje podczas nocy) małymi dżdżownicami i świerszczami. Traszka ta nie musi przechodzić okresu zimowego. Należy pamietać żeby terrarium przykryć szybą! Gdyż trszki z łatwoscią z niego wyjdą a potem znajdziemy gdzieś w domu jej zmumifikowane ciało.
Udanej hodowli.

mark0wy
15-03-2012, 15:00
Dzieki
Mam pytanie odnosnie dymorfizmu plciowego?
Jak odroznic samice od samca.
Mam 7 sztuk i chcialbym dowiedziec sie czy mam szanse na potomstwo :)
Pozdrawiam
Mark0wy

Anolis1987
16-03-2012, 08:04
Niestety nie wiem jak je odróżnić, prawdopodobnie samice są trochę masywniejsze od samców i może w okresie godowym samce przybiorą charakterystyczne grzebienie na plecach i oggonie. To tylko domysły ale jeśli masz aż 7 sztuk to napewno musi się wśród nich znaleźć różne płcie.

42d3e78f26a4b20d412==