PDA

Zobacz pełną wersję : ochładzanie axelotla



Sebastian Burgemejster
15-03-2012, 08:48
Zaczęło się już lato i wysokie temperatury - dzisiaj u mojego axia temperatura wzrosła drastycznie do 25 stopni - próbowałem wrzucać lód, ale to ma efekt krótkofalowy, a poza tym nie mogę być w domu przez cały czas i co 1h dorzucać lodu....
Co w takim razie robicie, aby temu zapobiec ????

Krzysztof.W
15-03-2012, 11:07
Nic nie zrobisz, chyba że przeniesiesz zbiornik w chłodniejsze miejsce.
Nieobawiaj się moje aksolotle miały nawet 28 st, nic im się strasznego nie stało, tylko skrzela im skarłowaciały.
Maja sie dobrze.

Anolis1987
15-03-2012, 12:59
Nie musisz nic (chyba) robić, bo mój przez cały rok nie ma żadnych takich zabiegów temperaturowych, ani latem ani zimą i się trzyma dobrze.

traszka
16-03-2012, 07:30
ja swoim zrobilem taka wyspe zeby mogly ochladac grzbiet i wystarczylo

Looo
10-04-2012, 14:39
Krzysztof- jak skrzela skarlowacialy, to bardzo niedobrze-to tak jakby Ci ktos nos zatkal, pol biedy jak sa dojrzale plciowo i maja rozwiniete pluca, ale mlode moga zadchnac.
W wodzie im wyzsza temperatura, tym mniej rozpuszczonego w niej tlenu, a pamietajcie, ze one tym oddychaja-polecam stare ksiazki akwarystyczne- tam sa takie fajne tabelki porownujace zawartosc tlenu rozpuszczonego i tamperature. najbardziej natleniona jest powierzchniowa warstwa-tyle daje wysepka.
Moim zdaniem nalezy chlodzic wode jak ma wiecej niz 25C-ja uzywam wkladow do lodowek turystycznych- dlugo oddaja temp. i sa wygodne w uzyciu

42d3e78f26a4b20d412==