PDA

Zobacz pełną wersję : Laik pyta :)



MareQ
02-04-2012, 11:25
Witam,

To mój pierwszy post na forum płazów :) Chciałem sie was poradzić jaki gatunek płaza jest najłatwiejszy w hodowli i nie potrzebuje zbyt dużego terra. bardzo proszę bez postów typu "popatrz do opisów" albo "poczytaj sobie archiwum" bo nie o to chodzi. Ja chce poznać opinie ludzi którzy poza wiedzą teoretyczną posiadają również wiedzę praktyczną i mogą coś o tym wszystkim powiedzieć.

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

Anolis1987
02-04-2012, 11:41
Do najłatwiejszych płazów należą: platany, karliki i traszki.

Anolis1987
02-04-2012, 11:42
aha i jeszcze traszka ognista.

Anolis1987
02-04-2012, 11:44
nie próbuj hodować na początek rzekotek, aksolotla ani żadnej dużej żaby. bo duże płazy wymagają dużo opieki i jeszcze więcej pokarmu, bardzo dużó pokarmu

cytia
02-04-2012, 15:50
czesc

ja hoduje moje I plazy od jesieni i to sa wlasnie aksolki, sa super, chyba im dobrze bo sie mi rozmnozyly nawet. polecam bo naprawde latwo sie je trzyma wlasnie.

Double
04-04-2012, 09:41
polecam karliki szponiaste, o to czemu-> sa tanie jak barszcz, do tzrech zlotych sztuka, ale nie o to glownie chodzi. sa szalenie sympatyczne, maja fajne pyszczki, uwielbaim ogladac jak sobie plywaja, jedza, czy sie bija (a moje czynia to czesto, mam dwa samce, tzry samice.) ja swoje karliki mam w akwa wielkosci 30 dlugosc, szerokosc 15, wysokosc 30. jako dno mam zwirek (musialam go bardzo dlugo plukac bo byl zaniezcyszczony, choc ze sklepu zool.), nie stosuje zadnego ogrzewania, bo w domu mam temp. 23 stopnie, a to dla nich optymalne. w akwa mam takie roslinki jak moczarka, rogatek, i taka dziwna roslinka a'la zebienica, ale brazowo-zielona. filtra nie stosuje, tylko czesto zmieniam im wierzchnia 'warstwe' wody, bo musza miec ciagle czysta. jedza rureczniki (te takie smieszne robaczki co sa na ladzie w prawie kazdym sklepie zool ;)), lyzka stolowa dziennie.sa naprawde pocieszne i ciekawe. POLECAM!

ademar
04-04-2012, 13:10
co wy gadacie, oczywsicie ze najprostszym, lub jednym z najprostszych plazow jest termitowka indyjska, je baaardzo duzo, a raczej moze zjesc, ale duzo pokarmu nie potrzebuje, malo miejsca, jest zabka nocna, i mozna ja wsadzic do szuflady z kokosem na 6 miesiecy i sie jej nic nie stanie, potrafi bez pokarmu zyc do 6 miesiecy. Mysle ze jest naprawde prosta w hodowaniu, natomiast jest baaardzo trudna w rozmnazaniu, o czym sie sam przekonalem ,lecz jestem juz naprawde blisko sukcesu.

POZDRAWIAM ADEMAR

Anolis1987
05-04-2012, 08:12
Racja, karliki są świetne.
PS-co do tej rośliny to może być zwartka (Cryptocryna).

Anolis1987
05-04-2012, 13:24
terminówka jest bardzo łatwa w howowli ale za to bardzo trudno dostępna.

Wit
02-05-2012, 10:43
Czesc. Pleurodeles waltl-traszka waltla. Latwo, tanio i przyjemnie.
(tylko nie patrz do opisu, bo jest pelen bledow).

Pzdr. Witek

KaczmarP
02-05-2012, 13:19
Witam


A gdzie mozna dostac karliki bo jeszcze nigdy ich nie spotkalem.



Pozdrawiam KaczmarP

Double
02-05-2012, 13:46
ja swoje kupilam poprzez Biofila w Krakowie, poniewaz nigdzie nie moglam ich dostac. pamietam ze kiedys byly bardziej dostepne, bo ludzie trzymali je w akwarium z rybkami. duuuza zaleta karlikow jest to, ze kosztuja jakies 3 zlote, a dluuugo zyja i sa 'proste w obsludze', choc wychow potomstwa nie nalezy do najlatwiejszych

42d3e78f26a4b20d412==