PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to się nazywa???



Double
16-04-2012, 09:34
ulubionym żarciem moich karlików szponiastych są takie śmieszne malutkie robaczki. nie zawsze i wszędzie mozna je kupic w moim mieście (Gliwice), ale są naprawde wydajne, smaczne i w ogóle cacy. a wyglądają TAK: sprzedawane są w plastikowych niewielkich woreczkach, w wodzie koloru bladobeżowego (no co, zapisuje moje obserwacje.), sa cieńkie, obłe, przeźroczyste, mają dlugość około 1cm, jak się przypatrzeć mają dwa maciupeńkie oczka (albo sa to same samce, hehe), na "karku" i na "krzyżu" mają coś a'la płuca (niewiem, jakieś takie organella). jak nazywa się ów przysmak (podejrzewam, że większość akwarystów je zna, bo sa bardzo poręcznym i tanim pokarmem), i czy można to coś jakoś hodować, a nie latać co tydzień jak kot z pęcherzem po mieście i starać się je zdobyć? (w moim oczku wodnym tego nie ma, sprawdzałam, są rureczniki, dafnie, oczliki, larwy komarów, ważek, kumak górski i plastikowa żaba, ale to nie to.) thank you from mountain

Gacek
16-04-2012, 11:28
wodzien ???

Radek. P.
16-04-2012, 11:38
Jest to wodzeń, zwany również szklarką. Chodować je bardzo trudno, bo to tylko larwy. jeśli twoim wodzeniom uda się przetrwać, zamienią się w poczwarki, z których wyjdą owady podobne do komarów, ale nie są szare, lecz beżowe i nie piją krwi, co jedzą, nie wiem, ale myślę, że podobnie, jak komary, muszą to zjeśc przed złożeniem jaj. Jest to też ulubiony pokarm moich żabek, ale oprócz, że są poręczne i tanie to jeszcze mają kilka zalet. nie zagrzebują się w mule i nie gniją, jak ochotka i nie brudzą wody tak jak dafnia.

cytia
16-04-2012, 16:59
no wlasnie, wodzen, mi wylazlo z poczwarek kilka doroslych, fakt wygladaja komarowato.

Argchun
17-04-2012, 06:50
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/artykuly/wodzien.html

netety chyba nie ma o hodowli.

42d3e78f26a4b20d412==