PDA

Zobacz pełną wersję : aksolotl meksykański



Kaśka
20-04-2012, 06:13
Mam zamiar kupić sobie kilka tych ciekawych płazów dlatego mam kilka pytań:
1. Mam akwarium o wymiarach dł.100, szer. 40, wys. 50 ile osobników może tam żyć?

2. Czy glonojad 20 cm. może być z aksolotlami czy może mu być za zimno lub może je skrzywdzić?

3. Jakie rybki mogą żyć z nimi aby nie było im za zimno, nie robiły krzywdy płazom a wrazie ziedzenia im nie zaszkodziły?

4. Jakie rośliny nadają się do akwarium dla tych płazów?

5. Czy przed wpuszczeniem aksolotli należy uzdatniac wodę czyli użyć takich preparatów jak: sera nitrivec, sera aqutan, sól akwaryjna lub inne?

cytia
20-04-2012, 10:30
Czesc

Duze akw. to mozesz i 3 miec, ale tak najwygodniej to bedzie dwojce.
co do ryb - ja mialam glupiki i danio ale zostaly praktycznie po kilku dniach zjedzone, zostalam wiec tylko przy aksolkach. Ryby przenosza tez rozne choroby, grzyby, nie zawsze jest to dobre trzymac razem z aksolkami. Ja po tym, jak moj byl chory juz nie trzymam ryb razem z nimi.
Roslinki musza byc raczej z tych, co to lubia chlodna wode, to ci juz wskaza w sklepie, ktore tam maja.
Mozesz uzdatniac wode, ale jak nie uzdatnisz, to aksolkom nic sie nie stanie.

Milej hodowli ! :)

SOSIK
22-04-2012, 10:53
Ja mam aksolotla przeszło miesiąc w 100 litrowym akwarium z rożnymi rybami. Mam rownież 30-centymetrowego plekostomusa, dużo pielęgnic, sumy, żyworódki i ani on ani one nie robią sobie krzywdy.W akwarium mam około 27 stopni i nic mu się nie stało i wcale szkrzela mu nie skarłowaciały, a od czasu zakupu trochę urusł o jakieś 3-4 cetymetry. Mam również wiele roślin jak kryptokoryny, trawy, żabienice itp. i on ich prawie w ogóle nie rusza ale wiadomo że każde zwierzę wodne zaczepia rośliny.Z karmieniem nie mam kłopotów tylko zawsze muszę mu trochę pomachać pokarmem przed pyskiem żeby się nim zainteresował.Wiadomo jednak że przed wpuszczeniem do akwarium musisz dodać trochę preparatów ale nie za dużo bo on jest na wszelkiego rodzaju preparaty wrażliwy.Zyczę więc powodzenia w hodowli.

Arrow
22-04-2012, 11:46
hehe ..... dopre pielegnice (pewnie jeszcze mlode) swoja dorga to niezly burdel masz w tym akwarium - ale to nie wazne
w tego typu alwarium mozesz hodowac max. 4 osobniki, ryby jak najtansze , jak masz wjescie to kup sobie na gieldzie danio 60 gr, sztuka w paczkach 50 sztuk, co do roslin mozesz sadzic wszelkie zimnolubne, najlepiej w jakis doniczkach tak zeby dno pozostalo gole(szyba)

w zadnym radzie glonojad nie moze byc w tym akwarium

zadnej soli akwariowej, mozesz uzyc preparatu sery lub tetry

kup dobry flitr zro warstwe podloza dla bakteri

albo masz jeszcze jedno rozwiazanie ukladasz ruszt filtra dennego, na to zwirek, z roslin beda rozly Ci kryptokoryny

Anolis1987
22-04-2012, 12:57
Kaśka co do roślin to najlepiej kup takie które są bardzo elastyczne bo te o twardych i sztywnych łodygach aksuś zwyczajnie wykopie z ziemi zachaczając o nie. Do tych elastycznych należą m.in. nurzaniec, moczarka, lobelia, bakopa. Kup także salwinię (pływająca paproć) tylko uważaj żeby nie zarosła więcej niż 25% powierzchni.

42d3e78f26a4b20d412==