PDA

Zobacz pełną wersję : Dendrobates leucomelas



Xeo
21-04-2012, 10:54
Mam kilka pytan dotyczących tego gatunku:
1.Jaka powierzchnie powinna zajomwac czesc wodna??
2.Jaka temperature powinna miec woda??
3.Czy w zbiorniku wodnym moze byc woda Żywiec (niegazowana)??
4.Wiem ze Dendrobates'ow nie mozna przegrzac ,wiec jak zamontuje termoregulator i ustawie go na 28 stopni i swietlowka zgasnie , to czy Dendrobates om nie bedzie przeszgadzalo zapalanie i gaszenie sie swiatla??
5.Jezeli bedzie przeszkadzalo to w jaki sposob ogrzewac terra???
6.Jaka powinna byc temperatura podłoza??
7.Za ile i od kogo mozna nabyc gatunek Dendrobates leucomelas????

Dzieki
ps.Czytalem opis 100razy :D

reveille
21-04-2012, 11:00
jesli chodzi o dendrobatesy wszystkim polecam
http://silicon-tech.pl/terrarium/hodowla.htm ciekawostki i trafne spostrzeżenia z hodowli oraz
http://silicon-tech.pl/terrarium/dendrobates.htm podstawowe informacje. pozdr

Black
21-04-2012, 13:11
Dokladnie:) Sam przeczytalem i duzo wiem:) Chodz nigdy za za duzo;)

dendrobates
24-04-2012, 04:21
Witam
1.Wystarczy minimalna, właściwie woda w małym zbiorniczku lub między liśćmi bromelii w zupełności wystarczy, ponieważ większość drzewołazów wykorzystuje ją tylko do picia
2.Woda na dnie zbiornika lub w baseniku może mieć nawet temp do 30 stop.. W nocy należy utrzymywać ją o kilka stopni mniejszą.
3.Żywiec? - to wszystko zależy od jej składu (pH i twardości) idealną dla wszystkich drzewołazów jest woda o pH ok 6,5, miękka z niewieklką ilością składników mineralnych i garbników. Do spryskiwania najlepsza jest woda zdemineralizowana, również ze względów estetycznych (nie pozostawia osadu na szybach).
4 i 5.Z tym przegrzaniem to troszkę mit. Większość hodowców utrzymuje w czasie dnia temp. powietrza właśnie na poz. 28 stop. Jeżeli dobrze rozumiem to chcesz regulować ciepłotę poprzez włączanie i wyłączanie świetlówki.To nie najlepsze rozwiązanie i prawdopodobnie będzie nieskuteczne. Łatwiejszym będzie podłączenie do termoregulatora grzałki lub kabla grzejnego zamontowanych w podłożu lub w baseniku (zamierzone dodatkowe nawilżanie).
6.Tak jak w pkt 2
Pozdrawiam
Wojciech Kapryan
Ps Polecam Ci oczywiście stronę Zbyszka (SILICON). Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania - czekam
Jeszcze jedna sprawa, właściwie rada , do której ja odniosłem się początkowo sceptycznie mimo, że kilku hodowców z Niemiec próbowało mnie o tym przekonać - najważniejsze jest zagwarantowanie dendrobatesom pokarmu, czyli najpierw opanowanie pełnego cyklu hodowlanego drosophili, świerszczy itd, a dopiero później zakup żabek.

dr Robert
24-04-2012, 10:19
Małe uściślenie, oczywiście zdanie :"większość drzewołazów wykorzystuje ją tylko do picia" jest skrótem myślowym. Płazy nie piją, ale wchłaniają wodę skórą (to dla słabiej zorientowanych). Dendrobates, niezaleznie od gatunku powinny mieć płytką wodę i łagodne z niej wyjście również dlatego, że nie umieją sprawnie pływać i po prostu mogą się utopić.

dendrobates
24-04-2012, 12:34
Tak dziękuję
za tę uwagę, faktycznie powinienem to zdanie zaznaczyć cudzysłowem.
Powinienem dodać, że takie naczyńko (basenik) bardzo ułatwia podanie niektórych lekarstw i ma tę przewagę, że łatwiej utrzymać je w czystości niż oddzieloną i zalaną wodą część terrarium. Ma to właśnie znaczenie przy, „piciu” i wchłanianiu wody przez dendrobatesy.
Pozdrawiam
W.Kapryan

42d3e78f26a4b20d412==