PDA

Zobacz pełną wersję : traszka japońska



agatos
26-04-2012, 13:47
Czy ktoś może mi poradzić jak opiekować się traszką japońską (chyba zwaną "ognistą")? Mam ją od kilku dni, karmię niewielkimi dżdżownicami, ale poza tym nie mam pojęcia, o zakresie temperatur ani warunkach w terarium. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje i linki.

Double
27-04-2012, 06:40
potrzebujesz akwarium z możliwościa wyjścia na ląd, z jakimiś roślinkami i żwirem na dnie, temp od 20 - 30 stopni (tu mogę się mylić, sprawdź to lepiej), poziom wody co najmniej 30 cm, terrarium nie mniejsze niż jakieś 8 litrów, powinno być dlugie, ale może być stosunkowo niskie, możesz trachę karmić dzdzownicami, rurecznikami, larwami komarów, slimakami bezskorupowymi, muchami, wodzeniami, drobnymi kawałkami mięsa, akwarium powinno być natleniane i z filtrem, terrarium powinno być codziennie spryskiwane. to tyle, co wiem :)

Arrow
29-04-2012, 01:31
eh...natlenianie zbedne, nie potrzeb az takiej czesci ladowej wystarczy wysepka zeby traszka mogla sobie wyjsc, a i nawet moze okazac sie zbedne, co do temperatury to trzeba uwazac zeby jej nie przegrzac 20-25, teraz bedzie barodz cieplo wiec zauwazszy ze traszka stara sie wyjsc na lad, gdy tem. spadnie traszka wroci do wody, karnienie dokladnie takie jak wyzej tylko ze nie za obfite, jesli jest mala to raz dziennie wystarczy jak podasz jej papu, natmoias wraz z wiekiem zadziej sie podaje jedzenie

eh teraz moje pytanie ile zaplacilas za te traszke ??

Double
29-04-2012, 04:17
no niby tak, Arrow, chodziło mi o to, żeby tracha miała gdzieś się wywlec - może być to oczywiście jakiś kamień albo konar, ale jeśli ktoś bardzo chce, może sobie też zrobić bardzo ładną wysepko-plażę. widziałam takie coś dla traszek waltla i bardzo fajnie wyglądało. :)

Arrow
29-04-2012, 11:06
ba wyglada bajecznie - ladnie zrobione ale wystarczy rowniez sama wyspeka

agatos
02-05-2012, 13:28
Moja traszka ma akwarium 30 l, dużo zieleni w wodzie, kamienie ponad wodą i tyle. Zero grzałki, zero napowietrzania. Woda jest bardzo czysta dzięki dużej ilości roślin wodnych. Czy takie warunki są dobre?

Karol Chłopecki
01-06-2012, 03:29
Przydał by się filtr.Temp max 25 st.C Można dodawać do wody witaminy dla ryb.Nazwa łacińska - Cynops pyrrhogaster lub C. orientalis.Mam ich 5 szt. i są słodziutkie.Pozdr.
www.livingunderworld.org/caudata/database/salamandridae/cynops/

42d3e78f26a4b20d412==