PDA

Zobacz pełną wersję : CO POŁĄCZYĆ ?



PAWEUSZ
17-05-2012, 12:40
mam pytanie do specjalistów w szczególności do atraxa :

zamierzam hodować stadko anolisów w terrarium o rozmiarach 80x40x80
planuję zrobić wodospad i jakiś zbiorniczek wodny i chciałbym jakieś stadko rzekotek połączyć z anolisami

czy dało by się jakieś rzekotki połaczyć z anolisami ? jeśli tak to jaka ilość zmieściła by się swobodnie w tym terrarium ?

Anolis1987
18-05-2012, 02:29
Razem z anolisami mogą być rzekotki złociste (H.cinerea), rzekotka żabia, bambusowa, poprostu każda która ma niewielkie rozmiary (3-4cm). Co do ich ilości to zależy ile chcesz tam mieć anolisów i jakiej wielkości jest zbiornik.
PS-oprócz rzekotek możesz trzymać tam (jeśli będzie duży zbiornik wodny) także kumaki, karliki i traszki Cynops.

PAWEUSZ
18-05-2012, 03:01
no planuje terr80x40x80 jakieś 5anolisików i zbiornik wodny 30x20

co do rzekotki żabiej to ona chyba ma jakieś 10cm a nie 3-4 ;)

Anolis1987
18-05-2012, 08:20
niechcę nić mówić ale widać że jesteś początkujący, bo w takim terra tyle anolisów to poprostu czysty sadyzm, wystarczy że trafią ci się 2 samce (a napewno bo samice są trudno dostępne i wbrew pozorom trudno je odrużnić od samców) a bedą się bić naokrągło. Najlepiej kup 2 ,góra 3 i tyle samo rzekotek, do takiego zbiornika wodnego możesz natomiast wpuścić 6-7 karlików, 1 samca bojownika (NIE WIĘCEJ) no i ze 2 kumaki. Ale pamiętaj że im bardziej zaludniony zbiornik tym mniej ozdobny.
Ps-posadź tam dracene deremeńską, anolisy i rzekotki uwielbiając na niej nocować (wiem z doświadczenia).

PAWEUSZ
18-05-2012, 09:26
dziękiza tą roślinkę napewno skorzystam ;) masz moze gg ? jeśli tak to odezwij się na 5308619 ;)

Anolis1987
21-05-2012, 13:46
ok, odezwę się :]

Antoni Wróbel
23-05-2012, 14:12
Moim zdaniem za dużo ćkania zwierząt do zbiornika... A co do Rzekotki żabiej apeluję raz jeszcze UŻYWAJCIE NAZW ŁACIŃSKICH (albo jednych i drugich) TO NIE BĘDZIE TAKICH PROBLEMÓW.
Rozumiem, że nie chcesz tam trzymać Anolisów kubańskich Anolis equestris, bo będzię Sajgon... ;)

Pozdrawiam

Anolis1987
26-05-2012, 05:39
przecie powiedziałem że tyle ile Paweusz ich tam planował to za dużo...

OTILOPUS
26-05-2012, 12:12
Nic nie łącz. Phrynohyas resinifictrix (rzekotka żabia lub arlekin) dorasta do 7 cm, Żaba bambusowa (Rhacophorus leucomystax) do 8,5 cm,
najmniejsza z nich będzie Hyla cinerea (rzekotka zielona lub złocista) ale nie żyje ona w lasach tropikalnych tylko w Ameryce Północnej i terrarium z anolisami oraz panujące w nim warunki są dla niej dalece nieodpowiednie. Chcesz to musisz wybrać albo żaby albo anolisy, lub urządź oddzielne terrarium. Pilnuj żeby wśród twoich anolisów znalazł się tylko jeden samiec, w innym wypadku będzie dochodzić do notorycznych walk co wróży rychłą śmierć słabszemu osobnikowi.

mark0wy
27-05-2012, 07:36
Czesc
Jesli chodzi o wymagania biotopowe i sposob urzadzenia terrarium nie widze zadnych przeszkod w laczeniu Anolis carolinensis i Hyla cinerea.
Podobna temp. i wilgotnosc, podobne wymagania.
Problem tkwi gdzie indziej.
Mam doswiadczenia z hodowli tych zwierzat w duzym terra o wymiarach 155x85x45.
Anolisy stanowia duza konkurencje pokarmowa dla rzekotek, zwlaszcza malych, ktore w zbyt duzym terrarium moga miec problemy ze zdobywaniem pokarmu. W gre wchodzi karmienie reczne, ale to troche upierdliwe.
Mysle ze wieksze, dorosle rzekotki mogly by dac sobie rade, ale to tylko przypuszczenia.
Radzilbym zalozyc dwa, osobne terra dla kazdego gatunku, hodowanie zwierzat w terra wielogatunkowym wcale nie jest takie proste.
Do takiego terra proponowalbym max 3 anolisy.
1 samiec +2 samice.
Uwaga przy kupnie, bardzo trudno jest odroznic plec u mlodych jaszczurek. U anolisow wszystkie mlode wygladaja jak samice.
Sprawe komplikuje fakt, ze nawet samice posiadaja fald gardzielowy, ktory pokazuja podczas zalotow.
Oczywiscie jest on nieporownywalnie mniejszy niz u samic, ale moze wprowadzic w blad.
Najlepszym testem jest wpuszczenie do zbiornika 2 jaszczurek, samce po prostu rozpoczna walki miedzy soba.
Niestety samic w handlu jest niewiele :(
Zgadzam sie z tym, ze przy sporej czesci wodnej mozna trzymac traszki np. Cynops orientalis. W zasadzie zywia sie raczej larwami owadow, wiec nie bedzie problemow z konkurencja pokarmowa. Sa to urocze stworzenia i polecam je goraco :)
Sam jestem teraz na etapie budowy terra dla Traszek :)
Zainteresowany polecam zdjecia mojego terra
http://www.woronin.pl/czwartki/x/zdjeciax.html
Pozdrawiam
Mark0wy

42d3e78f26a4b20d412==