PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna platana



j
02-06-2012, 12:11
Jestem posiadaczem żaby, prawdopodobnie z rodzaju Xenopus. Kiedyś miałem dwie, ale jedna z nich zdechła. Nie jest to pospolita żaba szponiasta (X. laevis), ponieważ posiadam dwie żaby z tego gatunku, które różnią się od niej:
-wielkością (dziwna żaba, mimo że ma kilka lat, nie urosła więcej niż 5 cm, mimo że jest samicą; wydaje się, że osiągnęła już ostateczne rozmiary; w krótszym czasie mój samiec Xenopus laevis urósł z 2 do 10 cm)
-dziwna żaba ma delikatniejszą budowę, ciemne podbrzusze;
-ma bardziej zaokrąglony kształt głowy;
-posiada mniejsze oczy, a pomiędzy nimi wyraźny fałd skórny;
Te różnice mogą wydawać się błahe, ale żaba bardzo się różni od innych platan.
Gdy niedawno przeszukiwałem Internet, okazało się, że moja żaba przypomina platany z gatunku Xenopus tropicalis, jednak nie mam pewności, do jakiego gatunku naprawdę należy. Zamieszczam tu jej zdjęcia - może ktoś będzie potrafił rozwiać moje wątpliwości? A może ktoś posiada podobne płazy?
Pozdrawiam

Anolis1987
09-06-2012, 03:40
cześć, ja też mam problem ze swoją plataną (jeśli to rzeczywiście ona) bo mam ją już 3 lata a ciągle jest mikrusem no i te niewyłupiaste oczy.

j
11-06-2012, 06:06
A jest podobna do mojej? Nawiasem mówiąc, gdzie ją kupiłeś? Ja moją w małym, osiedlowym i - nie oszukujmy się - obskurnym sklepiku w Opolu.
Pozdrowienia

Anolis1987
11-06-2012, 10:00
hehe, nie ja ją kupiłem we wrocku w normalnym zolgusie.
PS-masz ciekawy nick ;]

42d3e78f26a4b20d412==