PDA

Zobacz pełną wersję : Chory aksolotl..



Lukash
23-07-2012, 02:21
Nie wiem co mam robić. Mój aksolotl najwyraźniej choruje. Od tygodnia nic nie je, ucieka w popłochu kiedy zbliżam się do niego z jedzeniem. I cały czas siedzi w tym samym miejscu bez ruchu, tylko bardzo rzadko pomału przemieści się w inne miejsce akwarium. Ma niecały rok, mieszka w akwarium 40l dobrze filtrowanym i napowietrzanym. Może ktoś z Was miał podobny przypadek?

Łukasz

Looo
23-07-2012, 05:33
a czym karmisz? jak wygladaj skrzela? czy poszczegolne listki skrzelowe nie bieleja?

Łotysh
23-07-2012, 11:55
przyczyną może być jakaś choroba grzybowo-pleśniowa, płazy (a w szczególności larwy) są na nie podatne

Ewa_p
24-07-2012, 02:01
Mój aksoltl miał rok i przez ostatnie 2 tygodnie również chorował, robił się siny, skrzela miał bladoróżowe, na ogonie miał guzki.
W sobotę niestety zdechł.

Lukash
24-07-2012, 03:07
Karmie różnymi mrożonkami, np. gamarus, krewetki, ochotka, czasem jakis mały gupik.. Skrzela są raczej normalne nie widze nigdzie żadnych białych śladów... A biedaczek teraz chudnie w oczach... Wcześniej mógł jeść bez przerwy, teraz nie rusza nic

malawaszka
25-07-2012, 15:57
Moje aksiki przechodziły o kolei jakąś chorobę i też nie jadły po ok tydzień, ale na szczęście im przeszło - oczyściłam i odkaziłam wodę i wszystko już ok. Może Twojemu też przejdzie. Powodzenia

Looo
05-08-2012, 10:40
sprobuj dolac trypaflawinylub innego srodka renomowanych firm, ktorych jest skladnikim, i zmien diete,bo krewetki i gramarus maja dosyc twarde pancerzyki, a ochotke wiekszosc aksolkow wydala niestrawiona.Proponuje mrozona stynke,owady(swierszcze karaczany, umiarkowana ilosc macznikow i drewnojadow) czasem zmiana diety pomaga, no i dodatek wytamin, takich "rybich", oczywiscie po ewentualnej kuracji.
Daj znac co sie dzieje...

Lukash
08-08-2012, 00:56
Dziękuję za zainteresowanie! Aksolek zaczął po około 1,5 tygodnia przyjmować małe ilości jedzenia, a teraz jego apetyt jest ogromny, przez ostatnie 3 dni zjadł 2 duże i około 4 małych gupików... zostały jeszcze tylko 2 małe. Wcześniej upolowywał średnio jednego gupika na 2,3 tygodnie. Nie daje mu narazie nic innego bo niechce go przekarmić. Ale będę musiał kupić świerszcze (chociaż niewiem jak się je podaje aksolkom..). Jak Ty podajesz owady?
Pozdrawiam!
Łukasz H.

Looo
10-08-2012, 03:17
Ja podaja z reki, albo z plastikowej pensety trzymajac za nozki;) larwom drewnojadow obrywam lebki, zeby nie gryzly, a karaczany je tylko jeden z moich aksolkow i dostaje jeszcze biale po wylince. Ja nie wiem czy w przypadku takiej ilosci jedzenia mozna mowic o przekarmieniu, jeden aksolotl majac 13 cm dlugosci zjadal u mnie w ciagu nocy ok15 1cmgupikow. Jeszcze mozesz dawac dzdzownice,ale sa czasem zwracane albo pokarm w paleczkach dla zolwi lub welonek. Nie byloby Ci wygodniej przestawic sie na mrozone rybki(stynki)?
Swoja droga, mam wrazenie ze aksolki maja rozny apetyt zalaznie chyba od pory roku, zima mniej jedza.
Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==