PDA

Zobacz pełną wersję : Traszki Chinskie + Kumaki Dalekowschodnie



mark0wy
30-07-2012, 03:55
Witam
Chcialem dowiedziec sie czy mozliwe jest trzymanie tych dwoch gatunkow razem (tj Traszki Chinskie + Kumaki Dalekowschodnie)
Chodzi mi o rozne temperatury zwlaszcza wody, ktore sa optymalne dla tych plazow.
Traszki to 15-25 powietrza
Kumaki 22-27 powietrza
Co do wody, traszki wymagaja nieogrzewanej, a kumaki jak najbardziej w granicach 24 stopni.
W zwiazku z tym czy mozliwe jest trzymanie ich razem?
Pozdrawiam
Mark0wy

Łotysh
31-07-2012, 01:53
Kumaki i traszki mogą być trzymanw razem

mark0wy
31-07-2012, 02:23
Dzieki za odpowiedz ale mnie nie satysfakcjonuje, apodyktyczne - moga byc.
Co do niektorych traszek, z cala pewnoscia trzymane byc nie moga.
Sa bowiem takie dla ktorych max to 17 stopni.
Zastanawia mnie rozbieznosc optymalnych temperatur, fakt iz niektore osoby neguja mozliwosc udanej hodowli tych gatunkow we wspolnym terra.
Pytanie: Skoro uwazasz ze tak to jaka temperature uwazasz za odpowiedia?
Pozdrawiam
Mark0wy

dega
02-08-2012, 03:33
Wydaje mi sie ze sam odpowiedziales na swoje pytanie. Zakres temp. powietrza w pewnym stopniu pokrywa sie ale wody - raczej nie ("nieogrzewana" woda dla traszek to raczej mniej niz 24 C, prawda?). Sadze ze albo traszkom bedzie za cieplo - beda wychodzic, albo kumakom - za zimno.
Lecz ja nie mam doswiadczenia, mam tylkO waltla, ktory spaceruje po domu, to sa tylko takie moje mysli. Pozdrawiam, zycze wszelkich sukcesow w hodowli.
dega

UL
02-08-2012, 07:55
Opinia innego terrarysty
"Po to aby się rozmnożyły muszą mieć zdecydowanie obnizoną temperaturę. Moje kumaki są cały czas trzymane w temperaturze pokojowej, na parapecie okiennym (zimą temperatura wody wynosiła około 15-17 stopni w dzień grzały się pod 40-tką z małym gwintem :)). Latem, lipiec i sierpień, były na wolnym powietrzu a nocami też było różnie. Nie przesadzajmy z tą wysoką temperaturą."
Sprawa nie jest taka oczywista :)
Pozdrawiam

katja
10-09-2012, 10:21
traszce chinskiej nie ogrzewasz wody, jesli jak twierdzi ul, kumakom to nie szkodzi to nie powinno byc problemu. zeby rozmnozyc traszki tez musisz je wtedy przezimowac, to juz moze btc dla kumkakow za zimno. zapomniales jednak o jednej waznej rzeczy, traszki lubia sobie poobgryzac nozki, co akurat dla traszek jeszcze nie jest wielkim problemem, ale obgryziony kumak moze byc nie zadowolony

42d3e78f26a4b20d412==