PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zjawisko



Dawid Grams (daniels)
20-08-2012, 13:07
Czy to możliwe żeby w Polsce żyły traszki chińskie ? Bo Kendzierzawiec i ja znaleźliśmy taką jaszczurke na polanie koło bagna. Traszka była pod jakąś tam matą :\ No i potem zaczeliśmy przeglądać ksiąrzke o traszkach i traszka chińska jest strasznie podobna do tej której widzieliśmy :)

MataManX
20-08-2012, 13:30
może macie kontakt z jakąś przejściową fazą między formą lądową a wodną naszych traszek poprostu obejrzyj książki jeszcze raz , dotrzyj do większej ilości zdjęć jeśli masz wyślij mi fotki znalezionego zwierzęcia na matizoo@interia.pl. Jesli to jednak traszka chińska to mamy pecha - kolejne zwierze napływowe atakuje nasz kraj :((((

Łotysh
20-08-2012, 23:18
ale pokojnie, mało prawdopodobne aby one zagościły w naszej faunie, po pierwsze jest ich za mało, po drugie raczej nie przetrzymają naszych zim. ;)

koleś
21-08-2012, 07:41
po pierwsze traszka to nie jaszczurka!!! Tylko płaz ogoniasty!!
A tak wogóle to jest to raczej mało prawdopodobne że była to t. chińska
No chyba że ktoś taką wypuścił

Looo
24-08-2012, 03:21
Wlasnie, Dawid, nazwij traszke jaszczurka jeszcze raz, to cie skore przetrzepie. Traszki szykuja sie do zimowania i wciskaja w rozne szczeliny, jaszczurki z raszta tez.i moga nieco roznic sie ubarwieniem od obrazkow w ksiazce.Pozdr.

katja
10-09-2012, 10:07
jeśli to traszka chińska to mogł ktoś ja po prostu wyrzucić, nie ma innej opcji, ale może znależliście traszkę zwyczajna, tylko jakiegoś wyjatkowo kolorowego osobnika?? ja jestem za ta wersja ;))
pozdrawiam katja

42d3e78f26a4b20d412==