PDA

Zobacz pełną wersję : Pomozcie poczatkujacemu



ross
23-09-2012, 14:43
Witam
Przymierzam sie do chodowania jakis milych zabek. W moim przypadku znaczy to tyle ze musze zebrac i noch mnustwo informacji oraz nauczyc sie chodowli roslin jakie sa w tera. Jakie zaby polecacie. Prosze napiszcei mi jakie macie rosliny w tera i czy slyszeliscei o zabach ktore wydzielaja jakies halucynogenne substancje gdzei je mozna dostac i za ile. Od razu mowie ze nei chce ich trzymac bo napewna sa trudne w chodowli a ja narzie tylko sie znam na roslinach owadozernych. Od jakich zab zaczynaliscie?

koleś
23-09-2012, 15:04
z tego co wiem to substancje halucynogenne wydzielają pewne ropuchy. Po co ci takie ropuchy??? Czyżbyś chciał je wąchać??
Najłatwiejsze w chodowli są karliki i platany

Grzechoo
23-09-2012, 18:00
takich ropuch sie nie wacha tylko lize

AGAM
24-09-2012, 02:46
MNIAMI :) Lizać ropuchy :) Karliki faktycznie są łatwe w utrzymaniu ale mało atrakcyjnie wyglądają no i są to żaby wodne, a peweni wolisz lądowe. Możesz też zrobić sobie paludarium, gdzie w części wodnej moga żyć karliki i kumaki (ja tak trzymam) a do tego jakieś rzekotki. Polecam Hyla cinerea czyli złociste lub coś innego o podobnych wymiarach i wymaganiach. Co do roślin to sie nie znam. Po prostu kupuje takie które mi się do danego terrarium wydają odpowiednie bo ładnie wyglądają i mają wymagania jakie zaspokaja urzadzenie terrarium. Potem to już tylko podlewam i wszystko ładnie rośnie :) W przypadku rzekotek poleca się głównie rośliny pnące i o dużych liściach, kumaki lubią rosliny unoszące się na wodzie, na których moga sobie siedzieć, a karliki gęste rośliny wodne stwarzające im kryjówki.

42d3e78f26a4b20d412==