PDA

Zobacz pełną wersję : Traszka Walta i Ryby razem



minok
11-10-2012, 11:41
CZy można trzymać traszki razem z rybami oczywiście takiego rozmiaru żeby traszka ich nie zjadła???

dega
11-10-2012, 11:45
Moim zdaniem, nie ma przeciwskazan. U mnie sie sprawdzilo - wprawdzie tylko jedna traszka, ale nie zjadla zadnej ryby, nawet malej, ktora teoretycznie moglaby. A przynajmniej ja o tym nie wiem:)

minok
11-10-2012, 12:55
Dzięki za odpowiedź

czesiek
11-10-2012, 13:05
Proponuję hodowlę traszki np. ze szczupakami. Na pewno będzie to zgodna rodzinka :).
Warto może zastanowić się o jakie ryby chodzi, w jakim akwarium, w jakiej liczbie byłyby te ryby. To, że coś się nie pozjada nawzajem to chyba dość marny argument za trzymaniem ich razem. Ludzie też się nie zjadają w więzieniach, a czy ktoś miałby ochotę spędzić tam choćby miesiąc ?

dega
13-10-2012, 07:10
W takim razie uscisle: trzymalam waltla ze spora gromadka gurami marmurkowych w roznym wieku, od dwumiesiecznych do podstarzalych (+kirys i glonojad). Nie przydarzylo mi sie widziec nawet proby ataku ze strony traszki, w zadnej porze dnia. Nie zjadla nawet kiryska ktory nieustannie usilowal wpakowac jej sie do pyska. Oczywiscie zgadzam sie z opinia Czeska, ze decyzja o trzymaniu razem zwierzat powinna byc dobrze przemyslana. Pozdrawiam,
dega

czesiek
13-10-2012, 17:46
Tylko czy traszka nie jest zmęczona ciągłym odpędzaniem się od ryb. Chyba tych ryb nie powinno być zbyt dużo.

dega
15-10-2012, 00:45
Akwarium 80 l - ilos ryb byla zmienna (czesto sie rozmnazaja), ale nawet jesli bylo ich sporo, nie zwracaly najmniejszej uwagi na waltla. Mysle ze wkrotce znow wloze traszke do tego akwarium.
pozdrawiam, dega

InneCzasy
28-10-2012, 10:18
dziwię się ze ten waltl nie wciagnął żadnej z tych rybek!!! to strasznie żarłowczne zwierzaczki i pomimo szybkości ryb i dość dużej "niezdarności" traszek waltla- przynajmniej tych moich to noc jest dla nich rajem i ryby niestety moga być ofiarami ich apetytu:) w nocy gdy ryby śpią traszki czesto wyjadają je lub choćby podgryzają śpiące ryby!!! nie wiem co na to ryby w nocy, gdy wiedzą, że w kółko smiga koło nich jakiś "potwór" mogący je zjesc:))) nawet gdy twoje traszki nie będa zjadac ryb to te na 100% nie będą w najlepszej kondycji śpiąc z jednym okiem otwartym jak "leon zawodowiec" :))) odradzam trzymanie traszek z rybkami.

42d3e78f26a4b20d412==