PDA

Zobacz pełną wersję : Zachowanie rzekotek zabich



ross
15-10-2012, 15:27
Witam
Chcial bym zeby jakis chodoweca rzekotek zabich odpowiedzial mi na te kilka pytan.
1) Czy swoim rzekotka daje swierszcze czy muchy?
2) Ile wychodzi na jedna.(much, labo swirszczy)
3) Czy macie kabel grzewczy. Mimo tego, zejest w opisie ze trzeba gomiec pewna osoba znajaca sie an temaci e odradzila mi.
4)Czy dosiwetlacie swoje plazy jakas swietlowka. Jest tak to jaka, ajesli nie to jak sie u was przedstawia sprawa z oswietleniem.
5)Jaka dluosc swierszczy trzeba podawac. Chodzi mi oto czy np jest regula ze najlepsze sa jak 1/3 dlugosci ciala.
5)Gdzie mozna poczytac o tym jak przetworzyc z larwy(takiej co sie kupuje w wedkarskim) w dorosle muchy
6)Czy rzekotki wydaja jakies dzwieki? Czy mocno halasuja w czasie dnia?
7)Czy one sa ruchliwe. Jak spedzja dzien siedza w miejscu? Jak sie zachowuja w czasie jak sa aktywne?

czesiek
15-10-2012, 17:29
Niestety bardzo trudno odpowiedzieć na te pytania bo rzekotek jest kilkadziesiąt gatunków i nie wiadomo o chodzi.
Ogólnie:
1. karmić trzeba różnorodnym pokarmem; zarówno muchy jak i świerszcze, a w lecie owady złapane w siatkę na łące. Im większa rozmaitość tym lepiej. Co kilka karmień muchę czy świerszcza trzeba obtoczyć w wapnie z apteki, bo rzekotki mogą dostać krzywicy
2. zależy od gatunku i wielkości zwierzaka
3. kabel grzewczy niepotrzebny, chyba, że ma się jakieś zimne mieszkanie, wystarczy żarówka w dzień
4. nie ma potrzeby doświetlania jakimś specjalnym światłem, w dzień żarówka, żeby podnieść temperaturę, w nocy wystarczy temperatura pokojowa
5. taka wielkość owadów, żeby zdołała połknąć
5. nie wiem gdzie poczytać, wystarczy wsadzić do słoika, zamknąć i zrobić dziurki w pokrywie i do ciepłego miejsca, najpierw pojawią się brązowe, nieruchome poczwarki, a potem wyjda z nich muchy, które długo można trzymać w lodówce (są wtedy powolne i łatwo obtoczyć je w wapnie i w ogóle latwo podawać i nie mieć całego domu w muchach
6. wszystkie wydają dźwięki, ale jakie zależy od gatunku, bywają takie np. z rodzaju Litoria, że się przy nich nie zaśnie :). Niektóre gatunki odzywają się stale, a inne tylko w czasie godów. Wspaniałe wrażenie jak w domu "śpiewają".
7. w dzień śpią skurczone pod liściem czy w kącie terrarium, w nocy rozglądają się za jedzeniem, siedzą, skaczą.

Arrow
16-10-2012, 02:50
eh moze jednak wiadomo ........Zachowanie rzekotek zabich

czesiek
16-10-2012, 02:57
To ułatwia sprawę :). Sorry.
1. Jak wyżej, dorosłe wcinają też noworodki mysie.
2. kilka - kilkanaście much lub świerszczy na karmienie albo 2-3 noworodki, dużo zależy od wielkości żaby, wrzucać wieczorem 2-3 razy w tygodniu
3.jak wyżej
4.jak wyżej
5. jak wyżej, Phrynohyas mają wielkie gęby :) i czasem młode już po tygodniu od przeobrażenia zjadają muchy. To naprawdę "smoki" :).
5. jak wyżej
6. dość głośno samce w nocy "śpiewają", głównie w czasie godów. Można się przyzwyczaić.
7.jak wyżej

mark0wy
16-10-2012, 03:27
Czy rzekotki zabie faktycznie tak mocno brudza i wydzielaja duzo sluzu?
Pozdrawiam
Mark0wy

Fredomirek
16-10-2012, 10:03
Szczerze to śluzu od nich nie widziałem :)) (nie miałem styvcznosci z innymi gatunkami rzekotek) A jak chodzi o brudzenie to prawda, aczkolwiek nie odchodami ale po prostu mi stale chodzą po szybach i mam cały czas brudne :]

Pozdrawiam, Piotr

ross
16-10-2012, 13:25
Pytam bo nie wiem ile bede musial dawac swoim zabcią. Czy dobra metoda bedzie to ze dam im np 3 muchy(na 3 zaby) jak zjedza to jescze 3 pozniej jescze 3 i jescze trzy? W jaki sposob rzekotki zabie lapia muchy? Moze i ktos opisac.

KaczmarP
16-10-2012, 14:52
Witam


Skacza na nie :D kapitalny widok

czesiek
17-10-2012, 00:40
Nie, to nie jest dobra metoda karmienia, żaby nie rozdzialają między siebie po jednej musze. Przy takiej metodzie jedna żaba zje wszystko, a pozostałe pozostaną głodne. Poza tym kto by tak wyliczał. Wrzucam garść much wieczorem i rano pusto w terrarium, na pewno każda coś złapie.

ross
17-10-2012, 08:55
To w jaki sposob bede musial karmic swoje 3 male rzekotki zabie?

Silicon
30-10-2012, 15:46
Może uda sie zapobiec problemowi brudnych szyb jak dasz małą pompke (np. od filtra) na dno terra gdzie jest woda i poprowadzisz wodę do góry rurka na przednia szybę. Z rurki przez otworki powinna wylewać sie woda. Spływając równomiernie po szybie nie zasłania widoku a szyba jest dobrze przezroczysta (ta przednia). Oczywscie woda wraca do zbiornika i tak w kulko. Ja mam cale dno w z woda (wypełnione keramzytem) zaś nad tym jest "ląd" i roślinki.

mark0wy
30-10-2012, 16:38
Czesc
Raz jeszcze powtarzam pytanie.
Czy rzekotki zabie faktycznie tak mocno brudza i wydzielaja duzo sluzu?
Pozdrawiam
Mark0wy

czesiek
31-10-2012, 02:49
Ross czy z tobą coś jest nie tak :).
6.12 zadajesz pytanie:"To w jaki sposob bede musial karmic swoje 3 male rzekotki zabie?", na które już wcześniej 3.12 dostałeś odpowiedź ("Nie, to nie jest dobra metoda karmienia, żaby nie rozdzialają między siebie po jednej musze. Przy takiej metodzie jedna żaba zje wszystko, a pozostałe pozostaną głodne. Poza tym kto by tak wyliczał. Wrzucam garść much wieczorem i rano pusto w terrarium, na pewno każda coś złapie".

Chłopie, czytaj to co ludzie piszą, albo z taką spostrzegawczością zajmij się oglądaniem np. TV, przynajmniej nikomu nie zaszkodzisz. Jak sobie wyobrażałeś karmienie, rozdaj im widelce i talerze :). Wrzuć im np. 10 much i zobaczysz jak będą wcinały i każda będzie miała szanse zjeść.

Co do pytania Markowego. Nie wiem czy ktoś mierzył objętość śluzu i ..., gdy chodzi o te rzekotki. Wydalają tyle ile wszystkie płazy tej wielkości. Są to płazy duże i masywne, do tego jak wiele innych żarłoki, więc oczywiście jest tego trochę. Wynika to po prostu z ich wielkości. jak weźmię się jakikolwiek inny gatunek np. rzekoty z rodzaju Litoria, też duże to one także będą brudzić.

mark0wy
31-10-2012, 11:55
dzieki Czesiek
Mam miejsce w terrarium i zastanawiam sie nad tym gatunkiem.
Juz wczesniej myslalem o rzekotkach zabich, ale zrezygnowalem ze wzgledu na jak mi podawano duze wymiary 14cm. Co oczywiscie jest wyssane z palca.
Przerazaly mnie tez olbrzymie ilosci sluzu i ekskramentow jakie podobno wydalaja te plazy.
Pozdrawiam
Mark0wy

ross
31-10-2012, 14:33
Dostalem odpowiedz, ze taki sposob karmienia nie jest dobry to spytalem jescze raz. Ciekaw jestem jak ty zaczynales hodowac jakies nowe zwierzeta czy od razy wiedziales wszystko o nich.

42d3e78f26a4b20d412==