PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjecia drzewolazow



ross
29-10-2012, 15:53
Witam
zbieram info o phylobates viatatus bede je hodowal, lecz narazie zakladam hodowle muszek nielotnych zeby sprawdzic czy bede wstanie zapenic im pozywienie. Czy mozecie mi udostepnic zdjecia phylobates viatatus ? Kto z was choduje drzewołazy?

[RED-689]
29-10-2012, 16:10
>lecz narazie zakladam hodowle muszek nielotnych zeby sprawdzic czy bede wstanie zapenic im pozywienie...

Ja juz na tym etapie wymieklem. Kupa zabawy. Tony much w mieszkaniu :) Chyba ze jest jakis inny maly i malo klopotliwy (pomijajac mala forme maczniaka.. nie mam sumienia ich tym karmic..) pokarm? (Pytanie w sumie skierowane powinno byc zdaje mi sie na grupe "owady" i osoby hodujace termity, mrowki itp).

uroplatus
30-10-2012, 02:21
RED nie rozumiem Cię. Ross bardzo słusznie chce zacząć swoją przygodę z terrarystyką zakładając najpierw hodowle karmowe. Nie hoduje drzewołazów ale wydaje mi się że nielotne muszki owocowe są OK. Oczywiście trzeba pomyśleć co jeszcze im innego dawać do jedzenia ale to jest oddzielna sprawa. Żeby wszyscy adepci terrarystyki zaczynali od budowy terrarium i hodowli karmowych to by było super bo niestety większość zaczyna od drugiej strony czyli od kupienia zwierzaka. Forum tez jest dobre ross się pyta o informacje na temat drzewolaza.
Ross jak już wspomniałem nie hoduje drzewołazów ale chyba jeden z lepszych specjalistów to dendrobates. Więc jak Ci nikt nie odpowie na forum to popytaj się e-mailem bezpośrednio hodowców.

dr Robert
30-10-2012, 02:48
Oprócz mutacji bezskrzydłych, które niestety za to świetnie skaczą są też takie które mają co prawda skrzydełka, ale nie latają ale łażą i nie skaczą. Są moim zdaniem lepsze bo nad skaczącymi trudno zapanować. Zresztą tych różnych mutacji muszek jest wiele, nazw niestety nie pamiętam. Najlepszą hodowlę karmową (taśmę produkcyjną :) ma/miał Silicon.

dendrobates
30-10-2012, 07:27
Witam
to najlepsze rozwiązanie zaczynać właśnie od hodowli muszek, a po osiągnięciu pełnego cyklu i opanowaniu wszystkich niuansów - żabki. Ja w tej chwili trzymam dwa gatunki muszek : Drosophila hydei i Dr. melanogaster. Drugi jest gatunkiem mniejszym, łatwiejszym w hodowli, jego cykl to tylko 14 dni, właśnie tę odmianę dostał ode mnie SILICON.
Twój wybór to Ph. vittatus, bardzo ruchliwe i ich śpiew jest stosunkowo delikatniejszy niż innych, są też łatwiejsze w hodowli, a więc idealne na początek. Rozmnażam Ph. vittatus już cyklicznie tak, więc mogę zaoferować je z pełnym pochodzeniem (CITES) i na pewno konkurencyjnie.
Pozostałe wiadomości i zdjęcia po kontakcie: dendrobates@interia.pl
Pozdrawiam
Wojciech Kapryan

Silicon
30-10-2012, 15:19
Witam,
Rzeczywiście potwierdzam - najlepszym specjalistą, jakiego znam od tych żabek to Dendrobates! Swoja drogą dotychczas nie, ujawaniał sie w Internecie, przyjemniej ja go nigdzie nie widziałem. Dostałem od niego (za darmo:) hodowle zarodowa już b. dawno i raz mnie poratował po wakacjach jak dałem komuś cześć mojej. Wówczas zbyt mało przetrzymało sie do mojego powrotu.

Mam hodowlę taśmowa - jak pisze Dr. Robert i nie mam w domu luzem ani jednej (no przynajmniej o tym nie wiem ) muszki poruszającej sie swobodnie - takiej nie latajacej.

W każdej chwili mam ze trzy butelki pełne muszek, a mam tylko 4 żabki (swoja droga ile musi mieć Dendrobates - jeśli ma soprą gromadką żabek).

Myślę, ze tajemnica tkwi w recepturze - którą dostałem od Dendrobates i jej nie zdradzę - może to zrobi tylko on sam, oraz w cierpliwości zakładania nowych hodowli, bo trzeb to robiąc cyklicznie, co 3 tygodnie.

Same muszki zachowują sie jak mrówki - wiec można sobie wyobrazić jak sobie z nimi radzić.

[RED-689]
31-10-2012, 10:09
>RED nie rozumiem Cię.

Nie nie rozumiesz ale nie czytasz. Zaczynalem od muszek (a czas to byl taki ze o "zamglawiaczach" etc mozna bylo sobie pomarzyc..). Zalatwilem sobie swojego czasu z jakiegos instytutu biologi z Wroclawia "forme skaczaca" :) Dramat... dramat.. i jeszcze raz dramat! Przy utwarzaniu nowych hodowli karmowych (czytaj przepakowywaniu czesci much do innych butelek) 75% trafialo na dywan a staralem sie robic to wyjatkowo zrecznie i sposobem. Co ciekawe (i smieszne) odnajdywalem i wylapywalem wiekszosc na WLACZONYCH kolumnach HiFi. ......rodzaj muzyki nie istotny tak samo lapaly sie na accid jazz jak i ambient :)

UkasH
01-11-2012, 09:22
apropo zdjątek to wejdź na strone http://www.pumilio.com tam jest od groma zdjęć różnych gatunków drzewołazów

GALN
01-11-2012, 12:59
Silicon jest sposób aby nie uronić jednej muszki :) chodowałem wcześniej takie zwykłe lotne i nawet sztuka nie zwiała przy przeprowadce.Wystawczy 2 butelki połączyć szyjkami obkleić plastrem ,jedną z nich zawinąć w nieprzepuszczający świała materiał po jakimś czasie wszyskie przewędrują do jasnej butelki.

Dendrobates jeśli mogę zapytać w jakiej cenie sprzedajesz Ph.vittatus

42d3e78f26a4b20d412==