PDA

Zobacz pełną wersję : Agalychnis callidryas



Xeo
02-11-2012, 08:42
Przeczytalem opis tego gatunku wiele razy(na zagranicznych stronach tez)
Ale i tak mam duzy niedosyt wiedzy....
Moze ktos mi pomoze w sprawach:
Filtracji wody
Roslinach
Oswietlenie
Itp
Moze jakis hodowca tych pieknych zabek pomoze mi...
Chce rozmnazac ten gatunek

Fredomirek
02-11-2012, 08:47
Samce tego gatunku podczas godów oddzielone są odległością 50cm. także nie wiem czy byłby możliwy ich rozdród w terrarium w domowych warunkach. w Encyklopedii terrarystyki jest napisane, iż można je rozmnażać w np. cieplarnach. Nie wiem jak zachowywałaby się para w terrarium, chociaż płeć jak zwykle trudno rzpoznać :)

Pozdrawiam, Piotr

Xeo
02-11-2012, 08:50
nie rozumiem"Samce tego gatunku podczas godów oddzielone są odległością 50cm"
jaka przeszkoda???

king
02-11-2012, 08:59
sa terytorialne i musza byc oddzielone min. o 50cm, bo inaczej beda toczyc walki

Fredomirek
02-11-2012, 09:51
Dokłądnie :) Mogłoby to doprowadzić do dużego stresu tymbardziej, że Chwytnice są na stres podatnewięc i może miałoby to poważne konsekwencje chociaż pewności nie mam :)

Pozdrawiam, Piotr

AGAM
08-11-2012, 02:21
Przecież można mieć jednego samca albo dwie grupki z samcem i kilkoma samicami w osobnych oddalonych od siebie o jakąś odległość terrariach.

Xeo
08-11-2012, 03:04
:D tak chce zrobic AGAMIE :d dzieki za pomoc ale chce porady kogos kto rozmnozyl ten gatunek

snakeman
10-11-2012, 10:09
otóż powiem ci tak:
ostatnio bardzo chce znaleźć prtnera dla swojego samczykai rozmnożyć je no i mieć małe żabska :P
jednak moje intencje zostały trochę ugaszone wiedomością, iż w porze godowej samce zbierają się w wielkie gromady i śpiewają chórem, nawołując samiczki.
może sprowokowanie żab do śpiewania w chórku nie błoby trudne, jednak skąd je wziąć... żabie chóry liczą sobie ponoć czasami setki samców...
na peno da się je rozmnożyć... ważne jest jednak to żeby było buże wiwarium, odpowiednie warunki, oraz duża ilość osobników...

aha, co do roślin to chyba nie ma zyt wielkich wymagan. mój chwytniczek :P ma u siebie takiego ładnego scindapsusa, skrzydłokwiat; lecz na pewno nie pogardziłby bromelią ani ładnymi trzykrotkami.

snakeman
10-11-2012, 10:11
aha, tu jest fajna stronka jakiegoś kolesia, który rozmnożył te żaby, fajne foty i w tle odgłos wydawany przez samce podczas godów :)

http://bird-eating-spiders.de/agalychn.htm :D

42d3e78f26a4b20d412==