PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoże u C.ornata



AGAM
08-11-2012, 02:26
jak już wcześniej pisałem mam samca C.ornata z problemowym szkieletem. Powodem jest zapewne krzywica, choć moze jakiś uraz mechaniczny z dawnych czasów. Żabonek prawie w ogóle sie nie przemieszcza. Z regóły siedzi zakopany, ewentualnie obraca się w kółko. W związku z tym nie mogłem zastosować lekko wilgotnego podłoża i basenu. Jako podłoże użyłem torfu i zalałem go wodą, tak że kiedy żaba sie zakopuje, to siedzi jakby w baseniku. Sęk w tym że taki torf gnije. I teraz pytanko: jakie inne podłoże moge zastosować?? Czy sam piasek lub drobny żwirek akwariowy nie podrażnią skóry płaza?? Wolałbym nie trzymać jej w samej wodzie gdyż niezbyt pięnie to wygląda, a i żabka pewnie nie czułaby się najlpiej w takich warunkach, nie mogąc się nawet zakopać.

e2rd
30-11-2012, 13:02
ja trzymam moja ornate od roku w podłożu z kwasnego torfu(do iglaków), terra jest ustawione pod kątem (tj. lewa strona 2 -3 cm wyżej) warstwa torfu ok. 15cm torf jest utrzymywany jako dosyć mokry, ale nie błoto!(błoto jest dopuszczalne tylko po prawej niższej stronie) żaba wybiera sobie miejsce w którym chce przebywać. Podłoże dosyc długo trzyma wode i nie wysycha zbyt szybko.
Warunkiem zachowania dobrej kondycji płaza jest wymiana podłoża 1 raz w miesiacu, to wzupełności wystarcza.(na 1 sztuke)
Natomias jeśli chodzi o to ze jest nieruchawa to one tak mają, z moich obserwacji wynika że dużo zależy od wilgotności powietrza, gdy powietrze bardzo wilgotne moja zaba wyłazi, kiedy troche ją zaniedbam i zapomne zrosić powietrza(najlepiej ciepłą wodą) to siedzi zagrzebana i tylko gały jej wystają:-)

42d3e78f26a4b20d412==