PDA

Zobacz pełną wersję : KORZEŃ!!!!!



FRYTA20
21-12-2013, 03:04
Znalazlem korzeń, jest on z drzewa jakiegoś iglastego,wygotowalem go we wodzie z sola i wyparzylem go w 250 stopniach w piekarniku jest suchy nie ma zadatkow na gnicie , ale slycszalem ze podobno niemozna stosowac korzeni z drzew iglastych bo to podobno szkodzi co o tym sadzicie???prosze o porade!!!POZDRAWIAM

UkasH
21-12-2013, 04:05
to zależy dla jakich zwierząt bo tu chyba chodzi o żywice; dla płazów odpada, a dla innych to poczekaj na opinie kogoś bardziej poinformowanego. pozdrawiam

phenix
21-12-2013, 05:15
moze wyciekac troche zywicy
a jak wiesz taka zywica jest kleista i cizeko ja zmyc moze powodowac jakies podraznienia

Krzysztof.W
21-12-2013, 17:03
Suchy i oczyszczony korzeń np. z sosny można z powodzeniem zastosować jako wystrój do terrarium dla gadów, ja tak zrobiłem i mija już ponad 3 rok jak taki rosochaty korzeń zdobi sobie w terrarium z wężami, sam zapach również nie szkodzi, a poza tym po pewnym czasie przestaje być wyczuwalny. Nie polecam tylko pod żadnym pozorem stosować świeżych gałęzi, cieknie z nich żywica, wąż z pewnością wysmaruje się i biedzie klejący. W przypadku naprawdę malutkiego wężyka, żywica może przykleić zwierzaka do jakiegoś przedmiotu, albo co gorsza może uniemożliwiać oddychanie zaklejając otwory nosowe

42d3e78f26a4b20d412==