PDA

Zobacz pełną wersję : drzewołazy



amator3
10-11-2012, 12:29
ile Phyllobates vittatus mogłbym trzymać w vivarium 60dł./30szer./40wys.?

ross
10-11-2012, 15:46
Najpierw to sie zastanow czy bedziesz umial zapewnic im tyle jedzenia ile wymagaja. Pozniej czy wogoel wiesz jakie powinny miec warunki w vivarium. Nastpenie czy wiesz jak je urzadzic. Pomysl tez czy masz na to wszystko wystaczajaca duzo pieniedzy i zapalu. Ja mam 15 lat i zbieram juz od dluzszego czasu info o tych zabach. Jestem w stalym katakcei z hodowcami ktorzy je rozmnazaja, ale niestety musze stwierdzic ze drzewolazy nie sa dla nastolatkow. Moga je hodowac osoby juz ustatkowane i zdecydowane, a nie ze zobaczyles vittatusu i pomyslaes ze fajne zwierze i sobie je chce hodowac. Ja sie nimi interesuje od dluzeszgo czasu. Mimo ze ich nie hoduje to hoduje muszki octowki i sprawdzam czy jestem w stanie zaapewnic ciaglosc mojej hodowli. Zastanow sie czy spleniasz te wszystkie warunki i czy masz tyle czasu ochoty i pieniedzy zeby sie zabrac za drzewolazy i tak wogole to vittatusy to sa lisciolazy.

amator3
11-11-2012, 03:22
słuchaj ross, wiem co trzeba im zapewnić, już zacząłem zbierać kasę na potrzebne dla nich środki do życia. Pytam się czy takie vivarium wystarczy, a nie czy bedę im wstanie zapewnić środki do życia. Nie jestem jakimś debilem, który nie wie, że przed kupnem zwierzaka trzeba zapewnić mu pożywienie, mieszkanie i inne środki potzrebne do życia. Oczywiście, że najpierw założe hodowle muszek i świerszczy.
A kasy na zwierzaki nigdy mi nie brakuje:))

Double
11-11-2012, 04:07
spokojnie amator, ross bardzo ladnie zwrocil ci uwage. wierz mi, lepiej ze wszystkim dmuchac na zimne

snakeman
11-11-2012, 15:03
no wiesz... ross nie przesadzaj, ja mam 14 lat i jakoś świetnie sobie radzę, i to nie z jakimśtam vittatusem. wydaje mis się, że nie powinieneś zwracać uwagi kumuś, kogo nie znasz... no dobra dwa słowa przypomnienia, ale nie cały wykład... tak poza tym w terrarium tej wielkości możesz spokojnie trzymać parkę :P czy więcej to nie wiem poprostu, czy toczyłyby walki... para spoko :D

lipton
22-11-2012, 14:35
powiem tak: choduje trzy gatunki drzewołazów i niugdy nie miałem żadnych muszek . sa inne pokarmy którymi mozna bez problemu wyrzywic nawet młode rzabki. np wodzień , ochotka , kryl , wyleg swierszczy , małe gatunki maczniaków , a powiem nawet ze niektóre podrostki sa wstanie zjesc maczniaka dłurzszego od siebie ale to szczegól . po drugie phylobatesy tez nalerza do rodziny drzewołazów tylko że do innego rodzaju ,wiec chłopakowi nie musisz tłumaczyc .


w takim terra mozesz spokojnie trzymac parke tych drzewołazów.

PS. a tak apropo mam na sprzedarz parke phylobates vittatus . sa one z róznych miotów i cenie je 100 zł za obydwa . za jakies 3 miesiace beda zdolne do rozrodu . dzieki . papapa

Stat
08-02-2013, 12:19
Teraz zbliża się lato. Czy nie można łapać owadów?

42d3e78f26a4b20d412==