PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozmnożyć drzewołazy?



KnockeR
16-12-2012, 07:53
Jeszcze ich nie mam! Narazie sprawdzam czy uda mi się utrzymać ciągłą hodowlę muszki owocówki! Nigdzie nie moge znaleźć w jakich warunkach one się rozmnażają, ile składają skrzeku? i czy w ogóle w hodowli jest to możliwe?

Fredomirek
16-12-2012, 08:17
Jest możliwe, a muszę powiedzieć, że nie aż takie trudne :) Co prawda ja ich nie rozmnażałem ale wiele słyszałem i widziałem :) Zazwyczaj rozmnażają się w porze obfitych opadów, dlatego można je do tego skłonić zwiekszajac wilgotnosc ale jesli w terrarium sa rosliny z rodzaju Bromeliaceae to moga one skladac skrzek bez naszej wiedzy. Zazwyczaj skladaja bardzo male ilosci jaj a jest to spowodowane tym, ze w przeciwienstwie do np. rzekotek opiekuja sie jajami pilnujac ich i czasami przenoszac kijanki do zbiornikow wodnych. Takze jest to mozliwe :) aczkolwiek na pewno nie latwe.

Pozdrawiam, Piotr

dr Robert
16-12-2012, 11:12
Tego nie da się opowiedzieć w kilku zdaniach. Sa duże róznice gdy chodzi o poszczególne gatunki. Wystarczy wpisać do jakiejkowleik wyszukiwarki (np. www.altavista.com) nazwę Dendrobates i poszperać w tym co znajdzie. pozostaje też zakup książki (np. www.chimaira.de).

Fredomirek
16-12-2012, 11:17
W pełni się zgadzam z wypowiedzią dr. Roberta, ja staralem sie tylko ogolnikowo przyblizyc rozmnazanie drzewolazow w koncu niektore sa tyretorialne, inne nie; niektore przenosza kijanki do wody, inne nie itp.

Pozdrawiam, Piotr

drzewołaz
05-01-2013, 13:16
apropo czy ktoś zna osobę, która rozmnaża dość szeroką gamę gatunkową tych ślicznych żabek

42d3e78f26a4b20d412==