PDA

Zobacz pełną wersję : Hyla versicolor



Fredomirek
30-12-2012, 11:01
Hejka!

Ma ktoś doświadczenie z tymi płazami? Mógłym prosić o podstawowe informacje dotyczące hodowli? Czytałem, że są b. wytrzymałe na temperature tzn. można je trzymać bez ogrzewania? W temperaturze ok 20*C?

Pozdrawiam, Piotr

OTILOPUS
31-12-2012, 10:53
Witam
Owszem nie wymagają dodatkowego ogrzewania. Wystarczy temperatura 18-21*C.
Pochodzą z terenów Ameryki Północnej i w naturze żyją właśnie w niewysokich temperaturach. W okresie zimowym zapadaja w letarg. Wilgotność 50-70%.
Pozdrawiam Anita

Fredomirek
04-01-2013, 06:00
Może ktoś jeszcze coś dodać, rozwinąć temat? Temperaturka to troszkę mało, żeby je hodować :)

Ale dzieki Anita chociaz za to ;)

Pozdrawiam, Piotr

AGAM
04-01-2013, 09:19
Z tego co wiem to hoduje się je podobnie jak H.cinera tyle że może być chłodniej. Ogólnie chyba nie są problemowe.

OTILOPUS
04-01-2013, 12:13
No, dostało mi się za lenistwo :)
Osiąga rozmiar 4 centymetrów. Jej naturalnym środowiskiem są lasy, gdzie żyje wśród krzewów i drzew położonych w bliskości stawów lub sadzawek. Dnie spędza w ukryciu stając się aktywna po zmierzchu. Potrzebuje pionowego terrarium o wym 40x40x60 (dla 4-5 osobników), w którym powinny znaleźć się gałązki do wspinania, rośliny, niewielki basen i podłoże imitujące ściółkę leśną, najlepiej z kawałków kory i dębowych liści. Zbiornik nie musi być ogrzewany. Temperatura powinna wynosić tyle ile pisałam wcześniej max. do 24*C, jeśli jest za wysoka chowają się w zacienionych zakamarkach i najczęściej przyjmują ciemną barwę, wilgotność 50 –70%. Aby zapewnić jej okres spoczynku, obniża się temperaturę do ok. 10-15*C. Należy albo pozostawić cały zbiornik w takich warunkach, albo zimować w specjalnie przygotowanym pojemniku wypełnionym materiałem utrzymującym wilgoć. Zimowanie powinno trwać 3 miesiące. Po tym czasie należy stopniowo podnosić temperaturę. Karmić należy wszelkimi dostępnymi owadami. Są dosyć płochliwe i bardzo szybko skaczą.
Jak coś jeszcze to wiesz jak mnie znaleźć
Pozdrawiam Anita

42d3e78f26a4b20d412==