PDA

Zobacz pełną wersję : Szkło dla aksolotli...?



bmystek
01-01-2013, 13:13
Witam,
mamy zamiar z kumplem zrobić koleżance akwarium(terrarium?) dla aksolotli. Najprawdopodobniej będzie ono miało wymiary :60x50x20 (dł. x sze. x wys.). W środku planujemy jakieś wystające z wody "elementy". Oświetleniem będzie tylko kilka diód LED niebieskich i może czerwonych. Co o tym myślicie? Czy taka wyskość akwa wystarczy? Ile aksoli możemy tam wpuscic (planujemy trzy)? Czy takie oświetlenie wystarczy?
z góry dzięki
Bartek
P.S. Inne uwagi mile widziane.

tomaszpapke
01-01-2013, 13:32
akwa za male i za niskie dla 3 akcolotli,wazne jest rowniez to aby swiatlo nie oddawalo ciepla nie lepiejtrzymac jednego aksolotla uzadzic ladnie akwa. na pewno sprawi duzo wiecej przyjemnosci niz 3 w jednym malym zbiorniczku.aksolotl musi miec miejsce zeby poplywac sie schowac. i to wszystko
pozdro

Medussa
01-01-2013, 13:57
Hej! A nie myślicie, ze w tym akwa (moze tylko trochę wyższym) można by trzymac dwie sztuki ?

bmystek
01-01-2013, 14:37
No właśnie się zastanawialiśmy czy to nie za dużo. Chyba stanie na tym, że będą dwa aksole, a akwa troche wyższe zrobimy. A co z tym oświetleniem? W zasadzie będzie to taki półmrok....ma ktoś takie? Diody nie dają ciepła więc są chyba ok.
dzieki

Natkas
02-01-2013, 06:13
aksolotle nie lubia jasnego swiatla, wola wlasnie taki polmrok, ewentualnie mozna oswietlic tylko kawalek akwa, a reszte zaciemnic. ja mam swoje w polmroku i wygladaja na zadowolone:)

bmystek
02-01-2013, 13:41
A to jeszcze jedno pytanie: czy jest sens silić się na bardzo wydajną filtracje, czy lepiej założyć że woda będzie często zmieniana, a wszystkie większe brudy usówane na bieząco(w większości opisówktóre znalazlem tak właśnie było)? Czy te płazy mocno zanieczyszczają wode? Tak sobie myślimy,że niezły byłby taki 5-6-cio centymetrowy panel filtracyjny na tylnej ściance; jak w akwa z rybami. Bo my to raczej "rybiarze", na aksolach średnio się znamy... :-). Chcemy kolezance pomóc, no i żeby zwierzakowi było dobrze....dlatego tak męcze temat....
dzieki za odpowiedzi

Natkas
03-01-2013, 14:39
ja nie mam filtra, ale prawde mowiac nei narzekam. na pewno nie sa to zwierzaki mocno brudzace wode, szczegolnei jesli sie ja czesciowo podmienia i wylawia kupki:)

cytia
07-01-2013, 17:08
Dokladnie tak z tym filtrem, moje nie maja , wode zanieczyszczaja jedynie w taki sposob,ze robia kluskowata kupe ktora mozna spokojnie wylowic lyzka.
Co do oswietlenia - polmrok i to zdecydowanie, wiem jak moje uciekaja gdy do akwarium wpadnie promien slonca. to przystosowania wynikajace jeszcze z naturalnego srodowiska aksolkow.

42d3e78f26a4b20d412==