PDA

Zobacz pełną wersję : od kiedy traszki jedza liscie?



dega
20-01-2013, 07:53
Dotychczas bylam przekonana ze zebrowiec waltla jest traszka w pelni miesozerna. Wczoraj zwierzatko wprowadzilo mnie w zdumienie lazac po akwarium z lisciem (zwykla kryptockryna) w pysku, i wyraznie usilujac go zjesc.
dowodem sa zdjecia - link: http://bio.binertia.com/lisc
Co o tym myslicie? czy ktos sie juz spotkal z czym takim? czy moze to oznaczac ze traszce brakuje czegos w pozywieniu i "uzupelnia diete"? a moze to normalne tylko ja jestem niedoinformowana? licze na Wasze ustosunkowanie sie do opisanej przeze mnie sytuacji.
pozdrawiam wszytkich, dega

Łotysh
20-01-2013, 08:28
podejżewam że liść zaczą się ruszać pod wpływem ruchu wody i głupiutkie zwierzątko rzuciło sie na myśląc że jest to smakowity kasek, u moich aksolotów to zachowanie na porządku dziennym :P

dr Robert
20-01-2013, 08:30
Przekonanie o mięsożerności jest słuszne. Płazy jedzą rośliny tylko przez pomyłkę. Wystarczy ruch jakiegoś listka, a czasem traszka "nabiera się, chwyta go i połyka lub wypluwa. Czasem też złapie listek przypadkowo przy okazji łapania bezkręgowców.

Arrow
20-01-2013, 10:31
witam,
bywa to tez gorzne plazy jako zwierzeta miesozerne nie sa wstanie strawic roslin, te moga fermentowac w zoladku i spowodowac ze zwierze stanie sie swoistym "balonem", moga pomoc masaze lub delikatne przeklucie brzucha(tu ostoznosc zalecana duza)

dega
21-01-2013, 11:32
wszystkim dziekuje za wyjasnienia. mysle ze tak musialo byc z tym lisciem - przez przypadek. pozdrawiam - dega

42d3e78f26a4b20d412==